W prezbiterium miejscowego kościoła ojców kapucynów od 1638 r. jest przechowywana tkanina zwana Świętym Obliczem (Volto Santo).

Manopello to miasteczko w Abruzji, niedaleko Pescary, ok. 170 km na wschód od Rzymu. Relikwia o wymiarach 17 x 24,5 cm umieszczona w monstrancji, oprawiona w ozdobną, obustronnie przeszkloną ramę z drewna orzechowego przedstawia oblicze Jezusa Chrystusa. Według badań naukowych Święte Oblicze jest zgodne z wizerunkiem Chrystusa z Całunu Turyńskiego i Chusty z Oviedo. Zgodnie z tradycją tkaninę przyniósł do Manopello w 1506 r. tajemniczy pielgrzym. Historyczne zapisy mówią, że odnaleziono ją VI w. w Edessie (wówczas Armenia, dzisiaj Turcja). Przez Konstantynopol, gdzie była wielką relikwią bizantyjską, trafiła do Rzymu. Prawdopodobnie została skradziona z bazyliki św. Piotra w końcu XV w. Ojciec Święty Benedykt XVI, jako pierwszy papież, odwiedził Manopello 1.09.2006 r. Święty Ojciec Pio, który nigdy nie był w Manopello powiedział: „Święte oblicze w Manoppello to z pewnością największy cud jaki mamy”.

Petrarka nazywał Manopello „Małą Jerozolimą”.
Manoppello – znaczy „dłoń pełna zboża”, a Betlehem (Betlejem) to po hebrajsku „dom chleba”.
Święte Oblicze zostało utrwalone na bisiorze (morski jedwab). Na tkaninie tej nie można malować, co wyklucza wykonanie Świętego Wizerunku ludzką ręką.
Do Manopello pielgrzymują również wyznawcy prawosławia, bowiem wizerunek Jezusa Chrystusa widoczny na tkaninie bardzo przypomina ten z ikon.