Chorwacja

Pielgrzymka do Medjugorie
Dzień wypoczynku nad Adriatykiem

BUDAPESZT, MOSTAR, MEDJUGORIE, DUBROWNIK, ADRIATYK, JEZIORA PLITWICKIE, SPLIT, TROGIR, WIEDEŃ

Termin:

15-25.09.2015


Cena:

2 590 zł


Stali klienci:

2 450 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:00, godz. 0:15 wyjazd w kierunku Węgier. Przejazd do Budapesztu. Wieczorny rejs po Dunaju. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolice Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Medjugorie. Przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. O ile to będzie możliwe spotkanie z jedną z osób widzących. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika - "Perły Adriatyku". Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do jednej z nadmorskich miejscowości wypoczynkowych.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru - zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie - Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego. Przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży w Polsce pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 70-80 Euro;
  Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 720 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.