Włochy, Chorwacja

Pielgrzymka do Włoch i Chorwacji

Mostar, Medjugorie, Dubrownik, Bari, Monte Sant' Angelo, Loreto, San Marino, Ankona, Zadar, Plitwice, Wiedeń

Termin:

6-16.09.2015


Cena:

2 990 zł


Stali klienci:

2 840 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd w  kierunku Węgier. Przejazd na nocleg do hotelu w okolice Pecs.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszego miasta Hercegowiny - Mostaru. W  godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym całodzienna wizyta w Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej. Procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. O ile to będzie możliwe spotkanie z jedną z osób widzących. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika - "Perły Adriatyku". Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO. Czas wolny. Kolacja. Transfer do portu. Nocna przeprawa promowa do Włoch.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta w Bari: nawiedzenie Bazyliki Świętego Mikołaja. Modlitwa przed relikwiami świętego. Msza Święta. Przejazd do Monte Sant' Angelo - Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium O. Pio - kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Loreto - nawiedzenie domku Św. Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wypoczynek nad Adriatykiem. Przejazd do San Marino najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Przejazd do Ankony. Kolacja. Transfer do portu. Nocna przeprawa promowa do Chorwacji.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Zwiedzanie Zadaru - miasta, w którym uroczy klimat Adriatyku, łączy się bogatą historią Dalmacji. Zwiedzanie licznych budowli z czasów rzymskich oraz okresu renesansu weneckiego, m. in. słynnego kościoła św. Donata. Przejazd do hotelu w okolicach Plitwic na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic - zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego. Przepiękne jeziora połączone są z licznymi wodospadami. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in. wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Graben Strasse, katedra św. Szczepana. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży w Polsce pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach / pensjonatach **/*** (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami), 2 noclegi w kajutach 3-4 osobowych podczas przepraw promowych;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 7 obiadokolacji, 2 kolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 15.000 EUR i NNW do 1300 EUR.
Uwagi
 • Na wstępy do obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy posiadać ok. 80-90 Euro.
 • Osoby wybierające się na pielgrzymkę powinny posiadać dowód osobisty lub paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty zakończenia wyjazdu.
  3.Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 540 zł.
 • Cena nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna ilość uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostała część na 30 dni przed wyjazdem.