Włochy

Pielgrzymka na Sardynię

Livorno - Olbia - Sassari - Alghero - Bosa - Tharros Sanluri - Su Nuraxi - Cagliari - Nora - Cala Ganone Szmaragdowe Wybrzeże

Termin:

21.09-2.10.2015


Cena:

3 790 zł


Stali klienci:

3 600 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 6:00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 6:15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Monachium.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Livorno. Przeprawa promowa do Olbii. Kolacja na promie. Nocleg w kabinach.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przypłyniecie do Olbii. Przejazd przepiękną trasa widokową. Po drodze wizyta w muzeum wina połączona z degustacją. W dalszej drodze nawiedzimy romańskie świątynie: kościół Nostra Signora di Castro, Sant'Antioco di Bisarcio, Santurio Nostra Signora del Regno oraz najpiękniejszy kościół Sardynii - Santissima Trinitra di Saccargia. Wyrazista pizańsko-romańska świątynia posiada unikatowe i bodaj jedyne na całej Sardynii freski z XIII w. Przejazd do Sassari, powszechnie uznawane za najciekawsze miasto wyspy. Zobaczymy m.in.: katedrę, której patronem jest św. Mikołaj z Miry, Palazzo Ducale - siedzibę władz miejskich oraz Fontannę del Rosello będącą symbolem miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Alghero, miasta zwanego małą Barceloną. Wiele domów i budowli sakralnych ma hiszpański wygląd. Zobaczymy m.in.: katedrę Santa Maria, Diecezjalne Muzeum Sztuki Sakralnej, kościół św. Franciszka oraz fortyfikacje otaczające Stare Miasto. Czas wolny w okolicach malowniczego portu. Następnie przepłyniemy łodzią do Groty Neptuna, uznawanej za jedną z najpiękniejszych grot w Basenie Morza Śródziemnego*. Przejazd do Bosy, jedynego miasta na wyspie położonego nad spławną rzeką Temo. Zobaczymy dzielnicę Sa Piana z wysokimi, kolorowymi domami i wąskimi uliczkami, które oplatają podnóże wzgórza, na szczycie którego znajduje się zamek Serravalle. Nawiedzimy także romańską katedrę św. Piotra za Murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tharros, miasteczka założonego niegdyś przez Kartagińczyków, gdzie można zobaczyć najlepiej zachowane na Sardynii fragmenty murów rzymskich.

Niesamowite wrażenie wywołuje również położenie miasta na wąskim cyplu przy zatoce Oristano. Nawiedzimy kościół San Giovanni di Sinis, który uznawany jest za najstarszy na Sardynii. Przejazd do miejscowości Sanluri, gdzie zobaczymy pochodzący z XI w. zamek, w którym zgromadzono materiały dokumentujące historię Sardynii oraz pamiątki związane z Napoleonem Bonaparte. Następnie wizyta w Su Nuraxi, największym i najstarszym kompleksie nuragów (kamiennych wież), wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Cagliari, stolicy Sardynii. Zobaczymy m.in.: katedrę, fragmenty fortyfikacji. Nawiedziemy najważniejsze na Sardynii sanktuarium maryjne Nostra Signora di Bonaria oraz kościół św. Saturnina. Przejazd do Nory, osady założonej przez Fenicjan. Jest to zespół świetnie zachowanych pozostałości po domostwach. Uwagę przyciąga wykuty w skale amfiteatr pochodzący z II w. Nawiedziemy także kościół Sant'Efisio, gdzie w krypcie znajdują się relikwie świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Cala Ganone. Rejs statkiem do odosobnionej jaskini Grotta del Bue Marino, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża*. Jaskinia usiana jest stalaktytami i stalagmitami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 - 9

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek na plażach Szmaragdowego Wybrzeża (Costa Smeralda). Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd Olbii. Przeprawa promowa do Livorno. Kolacja na promie. Nocleg w kabinach.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przypłynięcie do Livorno. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Monachium.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 11 noclegów (9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, 2 noclegi na promie w kabinach wewnętrznych 4-osobowych z łazienkami);
 • Bilety promowe na trasie Livorno-Olbia-Livorno;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 8 obiadokolacji, 2 kolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Opłaty klimatyczne i portowe.
Uwagi
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.