Chiny

Chiny – Państwo Środka

Pekin, Mur Chiński, Xi’an, Terakotowa Armia, Luoyang, Klasztor Shaolin, Suzhou, Tongli, Seshan, Szanghaj

Termin:

ok. 8 - 19.08.2016


Cena:

ok. 11 900 zł


Stali klienci:

11 300 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Chin.

DZIEŃ 2

Przylot do Pekinu. Krótki odpoczynek. Zwiedzanie stolicy państwa: Świątyni Nieba – kompleksu świątyń taoistycznych wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz wizyta na Placu Tian’anmen (Plac Niebiańskiego Spokoju), gdzie znajduje się Pomnik Bohaterów Ludu oraz mauzoleum Mao Zedonga (w niektóre dni mauzoleum bywa zamknięte). Zwiedzanie Świątyni Pokoju i Harmonii - największej świątyni lamaistycznej w Pekinie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie okolic Pekinu. Przejazd do Badaling, gdzie przebiega najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru Chińskiego o długości ok.4,8 km, położony na wysokości 1000 m n.p.m. Ta zachowana, najdłuższa fortyfikacja na świecie uznawana jest za jeden z cudów świata i wpisana na listę UNESCO. Następnie przejazd do Grobowców dynastii Ming, kompleksu nekropolii gdzie zostało pochowanych 13 z 16 cesarzy dynastii. Do grobowców prowadzi Droga Duchów, której część ozdobiona została posągami zwierząt oraz mandarynów. Wizyta w fabryce cloisonne, miejscu wyrobu charakterystycznej dla Chin ceramiki. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Pałacu Letniego – zespołu parkowo-pałacowego z licznymi ogrodami, altankami i cesarskimi rezydencjami. Przejażdżka rikszami po ulicach Pekinu. Następnie przejście do Zakazanego Miasta – dawnego pałacu cesarskiego dynastii Ming i Qing – symbol cesarskiej potęgi i władzy. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku. Przejazd nocnym pociągiem do miejscowości Xi’an (miejsca sypialniane).

DZIEŃ 5

Przyjazd do X’ian – starożytnej stolicy Chin. Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do Mauzoleum pierwszego chińskiego cesarza – Quin Shi. Zobaczymy słynną Terakotową Armię - armię 7500 figur naturalnej wielkości przedstawiających żołnierzy i konie, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny). Każda z figur posiada cechy indywidualne, przedstawia inne emocje. Zwiedzanie Xi’an, pierwszej siedziby cesarza i pierwszej stolicy kraju: Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu miasta i Wielkiego Meczetu - najpiękniejszego meczetu kraju z chińskimi elementami stylu. Wieczorem bankiet pierożkowy oraz przedstawienie tańca i śpiewu z czasów dynastii Tang. Przejazd na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd w okolicach imponujących Murów Miejskich z czasów dynastii Ming. Wizyta w katedrze św. Franciszka, stolicy archidiecezji rzymskokatolickiej w Xi’an. Następnie przejazd pociągiem do Luoyang. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Longmen. Zwiedzanie Jaskini Dziesięciu Tysięcy Buddów - świątyń wykutych w skałach wapiennych poświęconych Buddzie. Wycieczka do słynnego klasztoru Shaolin, buddyjskiej świątyni i legendarnego miejsca nauki chińskiej sztuki walki - kung fu. Udział w pokazie sztuk walki. Wizyta w Lesie Stup – miejscu pochówku mnichów zasłużonych dla klasztoru i mistrzów kung fu. Obiadokolacja. Przejazd nocnym pociągiem do Suzhou.

DZIEŃ 8

Śniadanie w formie pakietu. Zwiedzanie Suzhou – miasta uważanego za jedno z najpiękniejszych miast w Chinach: Ogrodu Przebywania oraz Ogrodu Mistrza Sieci – klasycznych chińskich ogrodów z licznymi mostkami i wysepkami. Wizyta w Muzeum Jedwabiu, gdzie można przyjrzeć się tradycyjnej technice jego wytwarzania. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Tongli – miejscowości położonej na wodzie. Rejs łódką po kanałach. Spacer po znanej ulicy Guan Qian Jie, centrum handlowym miasta. Odpoczynek nad jeziorem Tai Hu. Przejazd do Szanghaju. Nawiedzenie kościoła Świętego Serca Jezusowego w nowoczesnej dzielnicy Pudong. Wieczorem udział w pokazie akrobatów chińskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Zwiedzanie Szanghaju - największego miasta Chin: Ogród Youyan, Świątynia Boga Miasta, Świątynia Nefrytowego Buddy, Bund: przybrzeżna promenada, plac Ludowy, wjazd na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perły Orientu”. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Szanghaju i jego okolic. Przejazd do Sheshan. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych – kościół katolicki i miejsce pielgrzymek. Następnie czas wolny na najsłynniejszej ulicy handlowej w Szanghaju – Nanking oraz Xintandi. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot Warszawa – Chiny – Warszawa (możliwość
  przesiadki)
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem/minibusem w
  zależności od wielkości grupy
 • Przejazdy pociągiem na trasie Pekin – Xi’an (miejsca
  sypialniane), Xi’an – Luoyang (miejsca siedzące), Luoyang – Suzhou (miejsca sypialniane);
 • 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2-osobowe z
  łazienką i klimatyzacją;
 • Wyżywienie wg programu;
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie;
 • System nagłaśniający TOURGUIDE
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Opiekę pilota na całej trasie
 • Podatek VAT.
CENA nie ZAWIERA
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1290 zł;
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców: 50 USD, płatne na miejscu)
 • Wizy do Chin: 330 zł
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób;
 • 40 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową: 1 zdjęcie kolorowe, paszportowe (35x45 mm), wypełniony wniosek wizowy i paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Chin, z trzema wolnymi stronami.
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 3000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer