Włochy

Jubileuszowa Pielgrzymka do Włoch
Kanonizacja Matki Teresy z Kalkuty

Altoetting, Florencja, Siena, Orvieto, Asyż, Cascia, Watykan, Rzym, Padwa, Kahlenberg, Ołomuniec

Termin:

29.08-07.09.2016


Cena:

2 270 zł


Stali klienci:

2 150 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 3.45 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 4.00 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Florencji.

DZIEŃ 3

Śniadanie, a następnie przejazd do Florencji. Zwiedzanie: katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta (z zewnątrz), Most Złotników. Następnie przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: Piazza del Campo, katedra, dom narodzin św. Katarzyny sieneńskiej, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Orvieto.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Orvieto – nawiedzenie jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny*. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Następnie przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego. Spacer po mieście. Przejazd do miejscowości Cascia. Nawiedzenie Sanktuarium św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych, gdzie znajduje się sarkofag z jej ciałem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Przejście przez Drzwi Święte związane z uzyskaniem odpustu zupełnego. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Uzupełniające zwiedzanie Rzymu, gdzie zobaczymy m.in.: Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udział w uroczystościach kanonizacyjnych Matki Teresy z Kalkuty. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cascii.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Następnie przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza Święta. Wizyta na słynnym Prato della Valle i w Bazylice św. Justyny, w której znajdują się doczesne szczątki św. Łukasza Ewangelisty. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia na wzgórze Kahlenberg. Krótkie zwiedzanie miejsca, skąd w 1683 roku polski król Jan III Sobieski dowodził zwycięska bitwą nad wojskami tureckimi. Msza Święta. Przejazd na późną kolację i nocleg do hotelu na terenie Czech.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach/pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 540 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Program zwiedzania zostanie dostosowany do oficjalnego programu uroczystości kanonizacyjnych;
 • * Relikwie są wystawione jedynie w niektórych okresach roku.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer