Włochy

Pielgrzymka do Włoch
W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego

ALTOETTING, RZYM, WATYKAN, MONTE CASSINO, MONTE SANT ANGELO, Neapol, Pompeje, S. GIOVANNI ROTONDO, LANCIANO, LORETO, ASYŻ, PADWA, WENECJA, WIEDEŃ, Ołomuniec

Termin:

2-12.06.2016


Cena:

2 490 zł/os.


Stali klienci:

2 350 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2.00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 2.15 wyjazd. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do centrum miasta. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy: Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Anioł Pański.* Uzupełniające zwiedzanie miasta. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Przejście przez Drzwi Święte związane z uzyskaniem odpustu zupełnego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. przejazd do Monte Cassino. Nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich, jak również znajdującego się na wzgórzu opactwa benedyktyńskiego. Następnie przejazd do Neapolu - spacer uliczkami miasta trasą: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski, zamek Castel Nuovo, nawiedzenie katedry, gdzie znajdują się relikwie św. Januarego. Później przejazd do Pompei zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Następnie wizyta w Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie sanktuarium słynącego z Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium domku Świętej Rodziny Santa Casa, wg legendy przeniesionego przez aniołów z Ziemi Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Padwy/Wenecji.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Msza Święta. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Brna.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach *** w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu, przewodników miejscowych oraz innych kosztów związanych z realizacją programu: ok. 80-90 EUR;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 600 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • *Z przyczyn od biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część kwoty należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer