Włochy

Pielgrzymka do Włoch
W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz do grobu Sługi Bożego ojca Matteo da Agnone

Altoetting, Rzym, Watykan, Monte Cassino, Serracapriola, Lanciano, Loreto, Asyż, Padwa, Wenecja, Wiedeń

Termin:

4 - 13.05.2016


Cena:

2 490 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 0.15 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 0.30 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy: Piazza Navona, Schody Hiszpańskie, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Sługi Bożego – Ojca Matteo, do którego pielgrzymują wierni z całego świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lanciano.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Lanciano – nawiedzenie sanktuarium słynącego z Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Następnie przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium domku Świętej Rodziny - Santa Casa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Spacer średniowiecznymi uliczkami oraz zwiedzanie najważniejszych obiektów sakralnych miasta: Bazyliki św. Franciszka oraz św. Klary. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy/Wenecji.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Wiednia: objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Polski. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
  Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 90-100 Euro;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi);
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część kwoty należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer