Włochy

Pielgrzymka do Włoch
w Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym

ALTOETTING, RZYM, WATYKAN, MONTE CASSINO, NEAPOL, CAPRI, MONTE SANT ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, LORETO, ASYŻ, PADWA, CZĘSTOCHOWA

Termin:

06-15.06.2016


Cena:

2 690 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1 - 6.06.2016

Godz. 3.00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 3.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich w Altotting. Msza Św. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Audiencja Generalna. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Obiadokolacja i nocleg w Domu Nazaretanek w Rzymie.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym uzupełniające zwiedzanie Rzymu, gdzie zobaczymy m.in.: Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Neapolu - spacer uliczkami miasta trasą: Piazza del Plebiscito, Pałac Królewski wraz z zamkiem Castel Nuovo zakończony na uroczym Molo Beverello. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym rejs statkiem na Capri - pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego – wizyta w ogrodach Augusta. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ7

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium w San Giovanni Rotondo związane z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium Santa Casa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Padwy.

DZIEŃ9

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Czech na kolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem
 • 7 noclegów w hotelach / pensjonatach ***
  2 noclegi w domu Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
 • zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad, 1 kolacja
  Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 • Opiekę duchowa kapłana
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW - 2.000 EUR
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 100 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego - 560 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  Z przyczyn od biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer