Włochy

Jubileuszowa Pielgrzymka do Włoch
Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Bożego

ALTOETTING, RZYM, WATYKAN, MONTE CASSINO, MONTE SANT ANGELO, S. GIOVANNI ROTONDO, LORETO, ASYŻ, PADWA, WENECJA, WIEDEŃ, JASNA GÓRA

Termin:

08-17.09.2016


Cena:

2270 zł/os. przy 42 osobach

2390 zł/os. przy 35 osobach

2590 zł/os. przy 30 osobach

2850 zł/os. przy 25 osobachProgram szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 4.00 zbiórka uczestników przed kościołem. Godz. 4.15 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą Czarnej Madonny oraz urnami zawierającymi serca królów bawarskich w Altotting. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym wyjazd do stolicy Włoch. Uzupełniające zwiedzanie Rzymu, gdzie zobaczymy m.in.: Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem*. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo - sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium Ojcem Pio w San Giovanni Rotondo – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Msza Święta. Zwiedzanie miejsc związanych ze świętym. Przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium domku Świętej Rodziny Santa Casa. Spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Padwy.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Spacer po mieście. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Krótkie zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym m.in. wspaniałe budowle na Ringstrasse m. in. budynek Opery, Graben Strasse, katedra św. Stefana. Przejazd do Czech na kolację i nocleg.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd do Polski. Msza Święta na Jasnej Górze. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.


 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  9 noclegów w hotelach/pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami;
  Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
  Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  Opiekę duchowa kapłana;
  Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR, NNW do 2.000 EUR;
  Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 70 – 80 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 540 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • *Z przyczyn od biura niezależnych Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer