Włochy

Pielgrzymka do Włoch W roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Bożego
Do relikwii św. Małgorzaty – patronki Tucholi

Altoetting, Rzym, Watykan, Montefiascone, Orvieto, Asyż, Rawenna, Padwa, Wiedeń, Ołomuniec

Termin:

11-20.08.2016


Cena:

2 290 zł


Stali klienci:

2 170 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 2.45 zbiórka uczestników. Godz. 3.00 wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Altoetting. Nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z cudowną figurą i urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do centrum miasta. Zwiedzanie, podczas którego zobaczymy: Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Papieskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, a następnie przejazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Uzupełniające zwiedzanie miasta. Anioł Pański.* Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Przejście przez Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra związane z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Montefiascone – nawiedzenie katedry św. Małgorzaty, która w 2010 roku została ogłoszona patronką Tucholi. Czas na modlitwę przy relikwiach Świętej. Następnie przejazd do Orvieto – wizyta w jednej z najpiękniejszych katedr włoskich, gdzie znajdują się relikwie Ciała i Krwi Pańskiej z Bolseny**. Kult tych relikwii przyczynił się do ustanowienia w całym kościele uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – tzw. Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie bazylik św. Franciszka oraz św. Klary. Msza Święta. Spacer po mieście. Wizyta w bazylice Matki Bożej Anielskiej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rawenny.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd na całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie, po którym przejazd do Rawenny słynącej z mozaiki i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Następnie przejazd do Padwy. Nawiedzenie świątyń - bazyliki św. Antoniego, bazyliki św. Justyny – miejsca pochówku św. Łukasza Ewangelisty, a także kościoła św. Krzyża, gdzie znajduje się sanktuarium św. Leopolda Mandica – Apostoła Sakramentu Pojednania. Podczas spaceru po mieście zobaczymy również zabudowania słynnego uniwersytetu padewskiego (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na późną kolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Ołomuńca – katedra św. Wacława, kolumna Trójcy Przenajświętszej wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyjazd w dalszą drogę. Pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2–3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 kolacja; 1 obiad;
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłaty za bilety wstępu oraz innych kosztów związanych z realizacją programu: ok. 70-80 EUR/os.;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 620 zł;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy (7,5% wraz z chorobami przewlekłymi);
 • Napojów do obiadokolacji.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • * Z przyczyn od Biura niezależnych modlitwa Anioł Pański pod przewodnictwem Ojca Świętego może się nie odbyć;
 • ** W dniu 15.08.2016 planowane jest wystawienie relikwii na widok publiczny.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część kwoty należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer