Hiszpania, Portugalia 

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela
Na jubileusz objawień fatimskich

LIZBONA, FATIMA, MAFRA, SINTRA, CABO DA ROCA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARE, PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA

Termin:

18-25.10.2016


Cena:

3590 zł/os.


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Schonefeld w Berlinie o godz. 4.00. Godz. 6.00 odprawa paszportowo-biletowa i wylot. Godz. 8.40 lądowanie w Lizbonie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie i czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Dalsze zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Belem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka -ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Mafra zwiedzanie kościoła w zespole klasztorno-pałacowym wzorowanego na pałacu w Escorialu. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii -zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich -okazałej budowli Palacio Nacional. Przejazd na przylądek Cabo da Roca -najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Podziwianie urwistych klifów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria -gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy światowego dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Dalej przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Santiago de Compostela.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Nawiedzenie sanktuarium św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Godz. 9.10 wylot w drogę powrotną. Godz. 13.40 lądowanie na lotnisku w Berlinie. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 •  Przelot na trasie Berlin – Lizbona – Berlin; 
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;  Przejazd klimatyzowanym autokarem; 
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami; 
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji; 
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie; 
 • Opiekę duchową kapłana; 
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 85-95 Euro; 
 • Napojów do obiadokolacji; 
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 570 zł;
 •  Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie; 
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki do dnia 20.04.2016. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer