Francja

Pielgrzymka do Kaplicy Cudownego Medalika

Banneux, Paryż, Kolonia

Termin:

14–20.04.2016


Cena:

1 990 zł/os.


Stali klienci:

1 890 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 3.45 zbiórka uczestników. Godz. 4.00 wyjazd w  kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Paryża. W przerwie podróży zwiedzanie Banneux, gdzie w 1933 r. miało miejsce osiem objawień Matki Bożej 12-letniej Marietcie Beco. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Paryża. Rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta, takie jak wieża Eiffla, czy katedra Notre Dame. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Paryża.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa La Cité połączona mostem z Wyspą św. Ludwika, gdzie znajdują się najwspanialsze zabytki: katedra Notre-Dame, najstarsze z paryskich więzień - Conciergerie, a także Święta Kaplica, w której przechowywano relikwię korony cierniowej Jezusa (z zewnątrz). Msza Święta w kaplicy Cudownego Medalika oraz nawiedzenie kaplicy św. Wincentego a Paulo, gdzie znajduje się ciało Świętego. Dla chętnych wjazd na wieżę Eiffla. Obiadokolacja w restauracji. Wieczorem spacer po dzielnicy Montmarte i bazylika Sacre Coeur. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Wersalu - rezydencji francuskich możnowładców, która wraz z przyległymi ogrodami uchodzi za najpiękniejszy barokowy zespół pałacowo-ogrodowy Paryża. Wizyta w Luwrze, gdzie znajdują się m.in. słynny obraz Mona Lisa oraz piękny posąg Wenus z Milo. Następnie przejazd na Pola Elizejskie - spacer po centrum paryskiej elegancji, wejście na Łuk Triumfalny. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Przejazd do Pałacu Inwalidów - zwiedzanie komnaty z grobem Napoleona. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Paryża i ponowne nawiedzenie Kaplicy Cudownego Medalika, następnie spacer po  dzielnicy łacińskiej: budynki Sorbony - Paryskiego Uniwersytetu, Panteon. Później przejazd na Cmentarz Pere Lachaise, gdzie znajduje się grób Fryderyka Chopina. Obiadokolacja w restauracji samoobsługowej. Wieczorem wizyta w modernistycznej dzielnicy La Defense. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kolonii – zwiedzanie katedry – w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek, gdzie obecnie znajduje się imponujący relikwiarz Trzech Króli, którzy są uznani patronami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kolonii.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd do kraju. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
  Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Biletu wstępu na Wieżę Eiffla – ok. 5-15,5€/os. w zależności od wybranego poziomu;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer