Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Dania, Niemcy

Pielgrzymka do krajów nadbałtyckich

Wilno, Troki, Ryga, Tallin, Helsinki, Sztokholm, Malmo, Kopenhaga, Heiligendamm, Wismar, Lubeka, Hamburg, Berlin

Termin:

11-22.07.2016


Cena:

4490 zł/os.


Stali klienci:

4260 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godzinie 4:45. Wyjazd o godzinie 5:00. Przejazd do Wilna. Całodzienne zwiedzanie stolicy Litwy z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Msza Święta w Ostrej Bramie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym uzupełniające zwiedzanie Wilna. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym zwiedzanie Starówki Rygi: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym całodzienne zwiedzanie Tallina: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, Ratusz, malownicze średniowieczne uliczki. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom. Przeprawa do Helsinek. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Helsinek: Plac Senacki z katedrą luterańska, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Kolacja w restauracji. Przejazd do portu w Turku. Zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych. Nocna przeprawa do Sztokholmu. Możliwość korzystania z atrakcji dostępnych na promie, m.in.: dyskoteka, jacuzzi, kino.

DZIEŃ 6

Śniadanie na promie. Zwiedzanie Sztokholmu: Ratusz Miejski wraz ze Złotą Salą, gdzie odbywają się ceremonie rozdania nagród Nobla, Stare Miasto z wąskimi brukowanymi uliczkami oraz domy kupieckie, Zamek Królewski, Parlament, Katedra. Następnie wizyta w najstarszym na świecie skansenie, na którego terenie znajduje się ponad 100 budynków ukazujących styl życia w różnych rejonach Szwecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do Malmo: Rynek Główny Stortorget z zabytkową zabudową i Pomnikiem Karola X Gustawa , Lilla Torg rynek starego miasta, Ratusz Miejski, Apteka Pod Lwem, zabytkowy dworzec kolejowy, Turning Torso - najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji, Malmohus - morska twierdza z XV w. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kopenhagi.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Kopenhagi przez most Oresund. Cała trasa łącząca Szwecję z Danią, która przebiega nad wodami Bałtyku liczy ok. 16 km. Zwiedzanie miasta, m.in.: Syrenka Kopenhaska, fontanna Gefion, Ratusz Miejski, stara zabudowa śródmieścia „Indre By”, Zamek Królewski (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Gedser. Zaokrętowanie prom. Przeprawa do Rostock. Przejazd do najstarszego niemieckiego kurortu – Heiligendamm. Spacer po kurorcie, którego zabudowę stanowią klasycystyczne budowle z końca XVIII w. Następnie przejazd do Wismar. Zwiedzanie zabytkowego Starego Miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Lubeki – zwiedzanie miasta: Brama Holsztyńska, katedra, ratusz oraz najstarsze hospicjum w Niemczech – szpital św. Ducha. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Hamburga.

DZIEŃ 10

Po śniadaniu zwiedzanie Hamburga: ratusz, kościoły: św. Jakuba, św. Piotra, dzielnica kanałów i spichlerzy, wybrzeże Łaby, stary tunel pod Łabą, słynna dzielnica Sankt Pauli. Wjazd na wieżę widokową kościoła św. Michała. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Berlina.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przyjazd do centrum Berlina. Zwiedzanie stolicy Niemiec: Berliner Dom, czyli katedra ewangelicka, katolicka katedra św. Jadwigi, pozostałości Muru Berlińskiego - wspomnienie tragicznej historii miasta, spacer reprezentacyjną aleją Unter den Linden do Bramy Brandendburskiej - symbolu i najbardziej znanej budowli berlińskiej. Budynek Reichstagu - siedziba parlamentu zjednoczonych Niemiec z charakterystyczną oszkloną kopułą (z zewnątrz). Przejazd na futurystyczny Potsdamer Platz. Następnie wizyta na Alexanderplatz i wjazd na monumentalną Wieżę Telewizyjną, z której rozciąga się panorama stolicy Niemiec. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Słubic.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad Powrót na miejsce zbiórki w godzinach popołudniowych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Bilety promowe na trasie Tallin – Helsinki, Helsinki – Sztokholm oraz Gedser – Rostock;
 • 1 nocleg na promie, zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 11 śniadań, 10 obiadokolacji, 1 kolacja, 1 obiad;
  Przejazd mostem Oresund;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
  Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 130-150 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł (nie dotyczy miejsc noclegowych w kabinach podczas przepraw promowych);
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób;
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer