Niemcy

Pielgrzymka do Saksonii

Zamek Książ, Zgorzelec, Żytawa, Szwajcaria Saksońska, Pirna, Moritzburg, Miśnia, Lipsk, Magdeburg, Wittenberga, Rokitno

Termin:

22 – 26.08.2016


Cena:

1 190 zł


Stali klienci:

1 130 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4.45. Godz. 5.00 wyjazd. Przejazd do Zamku Książ. Zwiedzanie jednego z największych zamków w Polsce, który został wzniesiony pod koniec XIII wieku i słynie z burzliwej historii. Następnie przejazd do Zgorzelca - zwiedzanie zarówno polskiej jak i niemieckiej części miasta: monumentalny budynek Miejskiego Domu Kultury (z zewnątrz), kościół św. Bonifacego, zabytkowe centrum Gorlitz z ratuszem, katedrą i kamienicami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Żytawy, gdzie w miejscowym kościele św. Krzyża znajduje się Wielka Zasłona Wielkopostna – unikatowe dzieło dawnej sztuki sakralnej. Następnie przejazd na teren Szwajcarii Saksońskiej i wizyta na punkcie widokowym Bastei, skąd rozciąga się przepiękna panorama doliny Łaby z licznymi formacjami skalnymi. Później przejazd do miejscowości Pirna, zwiedzanie w formie spaceru: Dom Canaletta, kościół Mariacki, rynek z ratuszem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Drezna.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Moritzburg i zwiedzanie renesansowego pałacu myśliwskiego, który był rezydencją Augusta Mocnego. Następnie przejazd do Miśni – wizyta w słynnym muzeum porcelany oraz spacer po zabytkowej starówce. Później przejazd do Lipska. Wieczorny spacer po Starym Mieście. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Magdeburga – nawiedzenie wspaniałej gotyckiej katedry, uważanej za epokowe dzieło w historii niemieckiej architektury Następnie przejazd do Wittenbergi – miasta, gdzie Marcin Luter upublicznił słynne 95 tez będących początkiem ruchu reformacji. Zwiedzanie: zespół zamkowy wraz z kościołem Wszystkich Świętych (z zewnątrz), kościół NMP oraz rynek z ratuszem i pomnikiem M. Lutra, a także dom M. Lutra (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Słubic.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.


 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 60-70 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 35 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer