Polska

Pielgrzymka śladami św. Faustyny Kowalskiej w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia

Głogowiec, Świnice Warckie, Uniejów, Częstochowa, Oświęcim, Kraków, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Płock

Termin:

27.06-1.07.2016


Cena:

790 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd o godz. 5:00 Przejazd do wsi Głogowiec – miejsca, gdzie 25 sierpnia 1905 r. przyszła na świat Helena Kowalska. Wizyta w domu rodzinnym św. Faustyny, w którym zgromadzono pamiątki z czasów jej dzieciństwa i młodości. Następnie przejazd do Świnic Warckich. Nawiedzenie Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny, gdzie dwa dni po urodzeniu Helena Kowalska była ochrzczona, a kilka lat później przystąpiła do I Komunii Świętej. W wieku 7 lat doznała pierwszego objawienia, głos Boży wezwał ją do doskonalszego życia. Przejazd do Uniejowa i wypoczynek w kompleksie termalnym*. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach w Częstochowy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Pobyt w sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie siostra Faustyna modliła się u stóp Matki Boskiej przed wyjazdem na Litwę. Czas na indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem oraz zwiedzanie klasztoru. Msza Święta. Przejazd do Oświęcimia i zwiedzanie nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau, w którym podczas II wojny światowej życie straciło ponad milion osób. Chwila zadumy i modlitwy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krakowa.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie stolicy Małopolski: spacer Drogą Królewską do Rynku i na Wzgórze Wawelskie, Zamek Królewski - dziedziniec, Smok Wawelski, katedra z kaplicą Zygmuntowską. Zwiedzanie Starego Miasta: Rynek z Sukiennicami, Barbakan, kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, której beatyfikacji i kanonizacji dokonał św. Jan Paweł II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Wadowic - zwiedzanie: dom rodzinny Karola Wojtyły, bazylika Ofiarowania NMP. Następnie przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej - nawiedzenie Sanktuarium, spacer kalwaryjskimi dróżkami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Płocka, gdzie od 1930 r. siostra Faustyna przebywała w dom zakonnym. To właśnie tutaj podczas jednego z objawień, Pan Jezus skierował prośbę namalowania obrazu z Jego miłosiernym wizerunkiem. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Możliwość wzięcia udziału w prelekcji o św. Faustynie oraz orędziu Miłosierdzia. Pożegnalny obiad w restauracji. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 3 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90-100 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 210 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Wstęp do kompleksu termalnego z przyczyn niezależnych od B.P.T. ARCUS może się nie odbyć. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie - bilety od ok. 15-20 zł/os.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer