Włochy

Pielgrzymka do Toskanii

Altoetting, Marktl am Inn, Mediolan, Lukka, Piza, Siena, Volterra, San Gimignano, Chianti, Florencja, Mariazell

Termin:

23.04 – 1.05.2016


Cena:

2 250 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Godz. 1.45 zbiórka uczestników. Godz. 2.00 wyjazd. Przejazd do hotelu w okolicach Monachium na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego w Altoetting, w którym znajdują się serca książąt bawarskich. Msza Święta przed Cudowną Figurą Matki Bożej. Następnie krótkie zwiedzanie malowniczego miasteczka, zwanego bawarską Częstochową. Przejazd do Marktl am Inn, gdzie 16 kwietnia 1927 roku urodził się Joseph Ratzinger. Przejazd do hotelu w okolicach Mediolanu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd do Mediolanu – zwiedzanie: katedra Duomo, kościół Santa Maria delle Grazie i San Ambrogio, Opera La Scala. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wyprawa do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Przejazd do Pizy: zwiedzanie Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą. Czas wolny – spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wyjazd do San Gimignano zwanego „Manhattanem Średniowiecza” – spacer wśród imponujących budowli z XIV wieku. Następnie przejazd do Volterry – w starożytności było to jedno z najpotężniejszych miast założonych przez Etrusków. Spacer malowniczymi uliczkami miasteczka. Następnie przejazd przez miasteczka regionu Chianti, zwiedzanie winnicy i degustacja. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie całodzienna wyprawa do Florencji. Zwiedzanie: Palazzo Pitti z Ogrodami Boboli, Katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta (z zewnątrz). Spacer po mieście, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast: Piazza del Campo, katedra, dom narodzin św. Katarzyny sieneńskiej, spacer po Via di Citta z pięknymi pałacami. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

DZIEŃ 8

Po śniadaniu przejazd do Mariazell – narodowego sanktuarium Austrii: nawiedzenie cudownej kaplicy z drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. Msza Święta. Przejazd na nocleg i obiadokolację do Czech.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Pożegnalny obiad. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 8 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: około 110-120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 560 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (7,5% z chorobami przewlekłymi).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer