Włochy

Pielgrzymka do Włoch
Wyprawa wokół Półwyspu Apenińskiego śladami świętych

Stara Boleslav, Praga, Wiedeń, Wenecja, Padwa, Ferrara, Rawenna, Loreto, Manoppello, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, Bari, Alberobello, Pompeje, Neapol, Capri, Rzym, Watykan, Piza, Genua, Innsbruck

Termin:

25.06-9.07.2018


Cena:

3 890 zł/os.


Stali klienci:

3 700 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Czech o godz. 00.30. Wizyta w miejscowości Stara Boleslav, która jest tradycyjnym miejscem pielgrzymek, związanym z męczeńską śmiercią głównego patrona ziem czeskich, św. Wacława. Nawiedzenie bazyliki św. Wacława wzniesionej na miejscu jego pierwszego grobu oraz kościoła św. Klemensa zaliczanego do najstarszych romańskich budowli w Czechach. Następnie przejazd do Pragi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie: Hradczany - katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, dziedzińce zamkowe, Złota Uliczka, Most Karola ze słynnymi rzeźbami. Rynek Staromiejski, ratusz z wieżą zegarową, plac św. Wacława z imponującym pomnikiem przedstawiającym Świętego na koniu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Brna.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Wiednia. Objazdowa tura zwiedzania i krótki spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Tarvisio.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Przeprawa do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa. Następnie przejazd do Padwy. Spacer, podczas którego zobaczymy słynny plac Prato della Valle oraz Bazylikę św. Antoniego. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Padwy.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Ferrary zwanej Miastem Renesansu – spacer po starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO i otoczonej okazałymi fortyfikacjami bastionowymi. Następnie przejazd do Rawenny słynącej z mozaikarstwa i bizantyńskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście i zwiedzanie bazyliki San Vitale. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cattolica.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Loreto – nawiedzenie sanktuarium Santa Casa. Spacer po mieście. Następnie przejazd do Manoppello gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Oblicza – Volto Santo. Później przejazd do Lanciano - miejsca Cudu Eucharystycznego z VIII wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Vasto.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo. Nawiedzenie sanktuarium związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. W tym roku natomiast przypada 50. rocznica jego śmierci. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bari.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Bari – stolicy Apulii. Nawiedzenie bazyliki św. Mikołaja oraz zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem miejscowym. Następnie przejazd do Alberobello – miasteczka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatową zabudowę domów typu trulli. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Pompejów: zwiedzanie antycznego miasta zniszczonego erupcją wulkanu oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd do Neapolu i nawiedzenie katedry, gdzie przechowywane są relikwie św. Januarego oraz kościoła pw. św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes, gdzie znajduje się grób Sługi Bożego księdza Dolindo Ruotolo, a także spacer po mieście z przewodnikiem miejscowym. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym rejs statkiem na Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego – wizyta w Ogrodach Augusta. Czas na wypoczynek nad morzem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu Jana Pawła II. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym - zwiedzanie Bazyliki św. Piotra, jak również innych słynnych miejsc Wiecznego Miasta takich jak: Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Panteon, Kapitol, Koloseum (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 12

Śniadanie. Przejazd do Pizy: zwiedzanie Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Czas wolny – spacer po mieście. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Genui.

DZIEŃ 13

Śniadanie. Przejazd do Genui – miasta, w którym urodził się Krzysztof Kolumb i gdzie obecnie znajduje największy port we Włoszech. Zwiedzanie: katedra San Lorenzo, Via Garibaldi z licznymi pałacami oraz położone w sercu miasta Piazza de Ferrari. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bolzano.

DZIEŃ 14

Śniadanie. Przejazd do Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym urokliwego miasta w sercu Alp, które położone jest w dolinie rzeki Inn. Doskonale zachował się tu średniowieczny układ miasta, m.in.: katedra św. Jakuba, wieża miejska, zamek cesarski Hofburg (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Hof.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Wyjazd w dalszą drogę. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach późnowieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 14 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 14 śniadań wzmocnionych, 14 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  około 230-240 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 980 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (116,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (291,75 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer