Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Dania

Pielgrzymka dookoła Bałtyku

Kowno, Szawle, Ryga, Tallin, Helsinki, Sztokholm, Malmo, Kopenhaga

Termin:

2-9.09.2018


Cena:

3 290 zł / 40 os.  -   3 990 zł / 20 os.


Stali klienci:

3 120 zł / 40 os.  -   3 790 zł / 20 os.   

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godzinie 0:15. Wyjazd o godzinie 0:30. Przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: Stare Miasto, Zamek, Katedra, spacer Aleją Wolności. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach miejscowości Szawle.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Msza Święta w klasztorze franciszkanów, który powstał za namową św. Jana Pawła II. Następnie przejazd do Rygi. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Tallina. Krótki spacer po mieście. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 17:00. Przypłynięcie do Helsinek o godz. 19:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Helsinek.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Helsinek z przewodnikiem miejscowym: Plac Senacki z katedrą luterańską, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Msza Święta w katedrze pw. św. Henryka. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 17:30, Zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych. Obiadokolacja na promie. Nocna przeprawa do Sztokholmu. Możliwość korzystania z atrakcji dostępnych na promie, m.in.: dyskoteka, jacuzzi, kino.

DZIEŃ 5

Śniadanie na promie. Przypłynięcie do Sztokholmu o godz. 10:00. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie miasta: Ratusz Miejski, gdzie w jednej z sal co roku wydawane są uroczyste przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla, Stare Miasto z wąskimi brukowanymi uliczkami oraz domy kupieckie, Zamek Królewski, Parlament, Katedra. Następnie wizyta w najstarszym na świecie skansenie, na którego terenie znajduje się ponad 100 budynków ukazujących styl życia w różnych rejonach Szwecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Sztokholmu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Malmo. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i krótki spacer po mieście. Msza Święta. Przejazd do Kopenhagi przez most Oresund. Cała trasa łącząca Szwecję z Danią, która przebiega nad wodami Bałtyku liczy ok. 16 km. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kopenhagi.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Kopenhagi: Syrenka Kopenhaska, fontanna Gefion, Ratusz Miejski, stara zabudowa śródmieścia „Indre By”, Zamek Królewski (z zewnątrz). Następnie zwiedzanie browaru Carlsberg. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Gedser. Zaokrętowanie prom. Przeprawa do Rostock. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Bilety promowe na trasie Tallin – Helsinki, Helsinki – Sztokholm oraz Gedser – Rostock;
 • 1 nocleg na promie, zakwaterowanie w kabinach 4-osobowych z łazienkami;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80 EUR przy 40 osobach / 140 EUR przy 20 osobach;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 zł (nie dotyczy miejsc noclegowych w kabinach podczas przepraw promowych);
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny przepraw promowych mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 20 osób;
 • * Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów promowych.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer