Grecja

Pielgrzymka do Grecji śladami Św. Pawła

Ateny, Delfy, Osios Lukas, Kawala, Filippi, Saloniki, Weria, Meteory, Termopile, Mykeny, Epidauros, Starożytny Korynt

Termin:

6-14.07.2018


Cena:

3 580 zł/os. przy grupie 40 os.


3 790 zł/os. przy grupie 30 os.


Stali Klienci:

3 400 zł/os. przy grupie 40 os.


3 600 zł/os. przy grupie 30 os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 16:00. Przelot do Aten o godz. 18:10. Lądowanie w Atenach o godz. 21:45. Transfer na nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd do klasztoru błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi, miejsca gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w kierunku Peloponezu. W przerwie podróży zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod Termopilami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Atenach.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski o godz. 15:45. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 17:20. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przeloty samolotem, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem;
 • 8 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
 • Transfer autokarem na trasie Bartoszyce - lotnisko Okęcie - Bartoszyce.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu oraz podatki, opłaty klimatyczne: ok. 110-120 EUR;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 880 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 25 EUR/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • W przypadku jeżeli godzina przylotu do Aten w dniu 1. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu obiadokolację. Jeżeli godzina wylotu z Aten do Warszawy w dniu 9. nie zmieni się, Wykonawca zapewni Uczestnikom w tym dniu śniadanie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować na 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer