Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem
Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia

Gietrzwałd, Wilno, Troki, Helsinki, Tallin, Ryga, Rundale, Szawle

Termin:

25.06 - 1.07.2018


Cena:

1 950 zł


Stali klienci:

1 860 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do Gietrzwałdu – „Polskiego Lourdes”. Nawiedzenie jedynego Sanktuarium w Polsce, w którym ukazała się Matka Boża. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Msza Święta w Kaplicy Ostrobramskiej. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej.. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Poranna Msza Święta. Przejazd do Trok – pierwszej stolicy Litwy, degustacja karaimskich „kybynów”, spacer nad jeziorem Galwe wokół gotyckiego zamku. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 4

Śniadanie w formie pakietu. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 8:00. Przypłynięcie do Helsinek o godz. 10:40. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Finlandii: Plac Senacki z katedrą luterańską, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Następnie rejs tramwajem wodnym do twierdzy Suomenlinna położonej na grupie sześciu wysp, która dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom o godz. 21:30. Przypłynięcie do Tallina o godz. 23:55. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy z przewodnikiem miejscowym: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Msza Święta. Następnie przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Szawli.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Przeprawę promową na trasie Tallin-Helsinki-Tallin;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 5 obiadokolacji, 2 obiady;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 50 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (58,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (146,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 400 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy wpłacić na 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer