Ukraina

Pielgrzymka na Ukrainę

Żółkiew, Lwów, Olesko, Podhorce, Poczajów, Krzemieniec Zbaraż, Kamieniec Podolski, Chocim, Stanisławów, Zamość

Termin:

9-15.07.2018


Cena:

1 350 zł


Stali klienci:

1 280 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 4:45. Wyjazd o godz. 5:00. Przejazd do Żółkwi - miasta związanego z historią rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Nawiedzenie kolegiaty św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: wysoki zamek z przepiękną panoramą Lwowa, Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, katedra św. Jura, Politechnika i Uniwersytet Lwowski. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Lwowska Starówka m.in.: rynek, katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Dominikanów, dzielnica ormiańska z katedrą, cerkiew wołoska, apteka-muzeum. Czas wolny. Spacer dawnymi Wałami Hetmańskimi pod Pomnik Adama Mickiewicza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Oleska, gdzie znajduje zamek, w którym urodził się król Jan III Sobieski. Następnie przejazd do wsi Podhorce, gdzie znajduje się zamek Koniecpolskich, uważany w XVII w. za najpiękniejszą rezydencję wschodniej części Rzeczypospolitej. Przejazd do Poczajowa. Zwiedzanie Ławry, która stanowi unikalny w skali światowej zespół cerkwi ze wspaniałymi mozaikami. Przejazd do Krzemieńca. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Krzemieńca.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie zamku w Zbarażu opisanego w trylogii Sienkiewicza. Następnie przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zwiedzanie miasta „Perły na Kamieniu” z przewodnikiem miejscowym: Twierdza, Most Turecki, kościół św. Piotra i Pawła, Rynek, Kanion Rzeki Smotrycz. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kamieńca Podolskiego.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Chocimia. Zwiedzanie zamku, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki Dniestru i okolicy. Przejazd do miejscowości Stanisławów. Zwiedzanie miasta: katedra greckokatolicka (dawny kościół Jezuitów), kolegiata pw. NMP - Sanktuarium rodu Potockich, Rynek i Ratusz, kościół ormiański, pomnik Adama Mickiewicza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lwowa.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Zamościa. Miasto nazywane „Padwą Północy” jest arcydziełem renesansowej architektury. Spacer z przewodnikiem po starówce, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w restauracji. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 420 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (40,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (101,25 zł).
  Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2018, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 90 dni od daty powrotu z pielgrzymki;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru z kapelą lwowską we Lwowie - koszt ok. 25-30 zł/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer