Austria, Szwajcaria, Niemcy, Włochy

Pielgrzymka Alpejskim Szlakiem

Melk, Mariazell, Graz, Padwa, Werona, Mediolan, Mesero, Oropa, Turyn, Einsiedeln, Altoetting

Termin:

14-20.07.2019


Cena:

2 090 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd w kierunku Austrii o godz. 2:00. W przerwie podróży wizyta w Melk: zwiedzanie imponującego opactwa benedyktyńskiego uznawanego za najpiękniejszy przykład architektury barokowej w Austrii. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mariazell.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Nawiedzenie Mariazell - największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego Austrii, które nazywane jest „austriacką Częstochową”. Msza Święta. Następnie przejazd do Graz – zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta - słynną Wieżą Zegarową. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Padwy - nawiedzenie świątyń: bazyliki św. Antoniego, bazyliki św. Justyny – miejsca pochówku św. Łukasza Ewangelisty. Msza Święta. Zobaczymy również zabudowania słynnego uniwersytetu (z zewnątrz) oraz piękne Prato della Valle. Następnie przejazd do Werony - rzymski amfiteatr (z zewnątrz), spacer po Starym Mieście połączony z wizytą na dziedzińcu domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie z zewnątrz). Po południu przejazd do Mesero, gdzie znajduje się sanktuarium św. Joanny Beretty Moli – patronki małżonków, kanonizowanej przez Jana Pawła II. Czas na modlitwę przy grobie Świętej. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Oropy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór w Oropie. Msza Święta. Następnie przejazd do Turynu – zwiedzanie historycznego centrum miasta: Piazza Castello gdzie znajdują się wspaniałe Palazzo Reale i Palazzo Madama (zwiedzanie z zewnątrz), katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński (Całun nie będzie w tym okresie wystawiony na widok publiczny), a także nawiedzenie bazyliki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, gdzie znajdują się groby św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Einsiedeln - wizyta w najważniejszym szwajcarskim sanktuarium maryjnym gdzie znajduje się figura Czarnej Madonny, przed którą każdego roku modlą się rzesze pielgrzymów. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Monachium.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Altoetting. Nawiedzenie sanktuarium z cudowną figurą Matki Bożej, gdzie znajdują się urny z sercami książąt bawarskich. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 70-80 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 530 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (62,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (156,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer