Austria

Pielgrzymka - Austria - Nad pięknym modrym Dunajem

Mariazell, Wiedeń, Kahlenberg, Heiligrenkreuz, Mayerling, Dolina Wachau, Melk, Hallstatt, Salzburg, Grossglockner Hochalpenstrasse, Bad Reichenhall

Terminy:

17-24.09.2019


Cena:

2 690 zł


Stali klienci:

2 550 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godzinie 2:45. Wyjazd o godzinie 3:00. Przejazd do Mariazell – największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego Austrii, które nazywane jest „austriacką Częstochową”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Mariazell.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Poranna Msza Święta w Mariazell. Przejazd do Wiednia – zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: katedra św. Szczepana, Pałac Hofburg, wizyta w Parku Miejskim ze słynnym pomnikiem Straussa, dom Hundertwassera (z zewnątrz), wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, Plac Graben. Czas wolny na wiedeńską kawę i torcik. Następnie wjazd na Kahlenberg – wzgórze, z którego Jan III Sobieski wyruszył na odsiecz Wiedeńską. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wiednia.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wycieczka śladami Marii Teresy i cesarzowej Sissi do letniej rezydencji Habsburgów – pałacu Schonbrunn. Przejazd obrzeżem malowniczego Lasku Wiedeńskiego do opactwa cystersów z relikwiami krzyża świętego w Heiligenkreuz. Następnie przejazd do Mayerling, gdzie znajduje się klasztor karmelitanek, który powstał na skutek przebudowy pałacyku myśliwskiego należącego do cesarza Franciszka I. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Rejs statkiem na rzece Dunaj przez Dolinę Wachau, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzdłuż rzeki znajdują się m.in.: ruiny zamku Durnstein, w którym po koniec XII w. był więziony przez cesarza Leopolda wracający z wyprawy krzyżowej król Anglii Ryszard Lwie Serce, ruiny zamku Aggstein z XII w., Aggsbach – twierdza Schonbuhel. Przejazd do Melk. Nawiedzenie opactwa benedyktynów z XI w. do Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Linz.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Hallstatt położonego nad Jeziorem Halsztackim w Alpach Salzburskich. Miasteczko jest najważniejszym ośrodkiem regionu Salzkammergut, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Salzburga - zwiedzanie historycznego centrum wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Salzburga.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd zapierającą dech Alpejską Drogą Wysokogórska Grossglockner Hochalpenstrasse. Jest to najbardziej malownicza droga w Austrii, która wiedzie przez wszystkie strefy klimatyczne i wegetacyjne obecne na terenie między Austrią a Arktyką. Po drodze postój na licznych punktach widokowych, m.in. u stóp najwyższego szczytu Austrii – Grossglockner o wysokości 3798 m n.p.m. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do położonej w Niemczech, miejscowości uzdrowiskowej Bad Reichenhall. Dzień wypoczynku i relaksu w basenach termalnych w sercu bawarskich Alp*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie,
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80-90 EUR;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 550 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • * Bilety wstępu do kompleksu termalnego płatne we własnym zakresie – od ok. 20 EUR/os;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer