Grecja

Pielgrzymka do Grecji - śladami Św. Pawła

Saloniki, Weria, Meteory, Korynt, Mykeny, Epidauros, Ateny, Delfy, Termopile, Wypoczynek nad Morzem Egejskim

Termin:

19-28.08.2019


Cena:

2 950 zł


Stali klienci:

2 800 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 1:45. Wyjazd o godz. 2:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Szegedu.

DZIEŃ 2

Wczesne śniadanie. Przejazd przez Serbię i Macedonię do Grecji. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Koryntu.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Następnie przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Delf: zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce, gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Krótki postój w miejscu słynnej bitwy w wąwozie Termopile. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Riwiery Olimpijskiej.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Wczesne śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Macedonię i Serbię na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Szegedu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w dalszą drogę powrotną do Polski. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem,
 • 9 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120-130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 880 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (88,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (221,25 zł);
 • Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer