Rumunia

Pielgrzymka do Rumunii
Klasztory Mołdawii i Warownie Transylwanii

Sapanta, Bogdan Voda, Voronet, Moldovita, Sucevita, Kaczyka, Bystrzyca, Targu Mures, Biertan, Sighisoara, Braszów, Bran, Sinaia, Bukareszt, Sybin, Alba Iulia, Kluż-Napoka

Termin:

27.06-6.07.2019


Cena:

2 590 zł


Stali klienci:

2 460 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:45. Wyjazd o godz. 3:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Baia Mare.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do wsi Sapanta na tzw. „Wesoły Cmentarz”, gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Następnie przejazd doliną Izy, która słynie ze wspaniałych drewnianych monastyrów, znajdujących się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie imponującej świątyni w miejscowości Bogdan Voda. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Suczawy.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem malowanych cerkwi północnej Mołdawii, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynie prawosławne są bogato ozdobione freskami pokrywającymi fasady jak i wnętrza. Przejazd do obronnego monastyru Voronet. Następnie zwiedzanie monastyru Moldovita i monastyru Sucevita. Przejazd do miejscowości Kaczyka, gdzie znajduje się kościół katolicki pw. Wniebowzięcia NMP wybudowany w 1904 roku przez Polaków. Kościół w Kaczyce jest aktualnie głównym miejscem pielgrzymek katolickich w Rumunii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bystrzycy - krótki spacer po otoczonym przez średniowieczne kamienice Rynku Starego Miasta, uznanym za najlepiej zachowany tego typu zabytek Rumunii. Zwiedzanie kościoła ewangelickiego, którego wieża zaliczana jest do najwyższych dzwonnic w kraju. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in. kościół reformowany, który z rozkazu Stefana Batorego został ufortyfikowany i przekształcony w twierdzę, pałac kultury i największą cerkiew Transylwanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Targu Mures.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Biertan, gdzie znajduje się charakterystyczny dla Siedmiogrodu kościół warowny. Przejazd do Sighisoary - miasta, w którym urodził się Wlad Palownik - słynny Dracula. Zwiedzanie miasta w całości uznanego za zespół zabytkowy, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje z zachowanymi basztami, bastionami i bramami, Wieża Zegarowa, dom Drakuli, kościół na wzgórzu. Przejazd do Braszowa - starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku. Spacer po starówce: rynek z okazałym Ratuszem, Baszta Tkaczy, Baszta Kowali, Brama Katarzyny, Dom Rady z XV w., Czarny Kościół. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Braszowa.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszej siedziby Draculi - Białego Zamku w Bran. Następnie przejazd do miejscowości Sinaia - słynny kurort, który od lat 80. XIX w. pełnił funkcję wakacyjnej rezydencji rumuńskiej rodziny królewskiej. Zwiedzanie zamku Peles o wyglądzie niczym z baśni braci Grimm. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bukaresztu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Bukaresztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, m.in.: Ateneum Rumuńskie, ratusz, łuk triumfalny, Opera Narodowa, Cerkiew Patriarchy, gmach parlamentu – drugi największy na świecie budynek rządowy po waszyngtońskim Pentagonie. Przejazd reprezentacyjną ulicą Calea Victoriei wzdłuż wielu secesyjnych budowli, cerkwi, teatrów, sklepów i restauracji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice miejscowości Sybin.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Sybin - miasta, którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Następnie przejazd do Alba Iulia. Zwiedzenie cytadeli Alba Carolina (drugiej pod względem wielkości w Europie). Nawiedzenie katedry św. Michała z grobowcem księcia Jana Hunyady i królowej Izabelli Jagiellonki oraz sobór koronacyjny królów Rumunii. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Kluż-Napoka.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do Kluż-Napoka i zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu. Spacer po starówce: gotycki kościół św. Michała, prawosławny sobór, dom Macieja Korwina - króla Węgier, mury obronne i Baszta Krawców. Wjazd na wzgórze zamkowe, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Koszyc.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. W przerwie podróży pożegnalny obiad na terenie kraju. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 9 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 90 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 630 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (77,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (194,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru folklorystycznego przy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 25 EUR/os.;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer