Polska

Wycieczka w Pieniny

Stary Wiśnicz, Dębno, Czorsztyn, Nidzica, Sromowce Niżne, Szczawnica, Nowy Sącz, Stary Sącz, Krynica-Zdrój, Jaskinia Raj

Terminy:

8-12.09.2019


Cena:

1090 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd o godz. 6:00. Przejazd do wsi Stary Wiśnicz. Zwiedzanie zamku Lubomirskich, który posiada cechy obronne dzięki czemu mógł przetrwać nawet 3-letnie oblężenie bez pomocy z zewnątrz. Przejazd do Dębna, gdzie znajduje się drewniany kościół pw. św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie zamków w Czorsztynie i Niedzicy. Następnie rejs widokowy po jeziorze Czorsztyńskim, po którym zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy. Powrót do hotelu na obiadokolację połączoną z wieczorem integracyjnym. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do wsi Sromowce Niżne skąd rozpoczyna się spływ malowniczą trasą Dunajca, podczas którego zobaczyć można m.in. masyw Trzech Koron (najwyższy szczyt Pienin) oraz słowacką wieś Czerwony Klasztor, gdzie znajduje się klasztor z XIV w. Następnie przejazd do Szczawnicy. Spacer po parku zdrojowym. Następnie wjazd kolejką na Palenicę (722 m n.p.m.). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Nowego Sącza. Zwiedzanie miasta: sądecki rynek z ratuszem, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego, z zachowanym fragmentem fortyfikacji miejskich, bazylika św. Małgorzaty. Wizyta w Sądeckim Parku Etnograficznym prezentującym architekturę drewnianą i tradycyjną kulturę ludową historycznej Sądecczyzny. Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzanie klasztoru Klarysek ufundowanego przez św. Kingę. Nawiedzenie miejsca, w którym pochowano Świętą. Przejazd do Krynicy-Zdrój. Spacer głównym deptakiem w centrum miasta. Wizyta w pijalni wód. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Chęcin, gdzie znajduje się Jaskinia Raj, która obok Jaskini Niedźwiedziej w Sudetach należy do unikatowych w Polsce obiektów krasowych. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie wycieczki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 4 noclegi w hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Ubezpieczenie NNW do 5000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu:
  ok. 200 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 280 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi. Przy podpisaniu umowy oraz wpłacie zaliczki do dnia 31.03.2019, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3% wartości imprezy w cenie wyjazdu.
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 40 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer