Ziemia Święta

Ziemia Święta po raz drugi

Góra Karmel, Seforis, Kana Galilejska, Tel Dan, Banjas, Nimrod, Bet Szean, Qasr el-Yahud, Jerycho, Morze Martwe, Betlejem, En Gedi, Jerozolima, Góra Syjon, Emaus, Góra Oliwna

Termin:

21-28.04.2020


Cena:

4 380 zł


Stali klienci:

4 160 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 13:00. Wylot o godz. 15:25. Przylot do Tel Awiwu o godz. 20:15. Przejazd na nocleg w okolice Nazaretu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Hajfy – Góra Karmel: kościół Najświętszej Pani Karmelu z Grotą Eliasza – Sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Seforis – stolicy Galilei w czasach dzieciństwa Jezusa, w której najprawdopodobniej pracował św. Józef. Przejazd do Kany Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Tel Dan, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta z ważnym izraelskim sanktuarium, które położone jest wśród źródeł rzeki Jordan. Przejazd do Banjas, gdzie znajdują się ruiny Cezarei Filipowej. Przejazd do Nimrod, gdzie na Wzgórzach Golan znajduje się średniowieczna twierdza z czasów krzyżowców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Bet Szean (Scytopolis) – jedno z miast Dekapolu z dobrze zachowanymi ruinami poświadczającymi jego bogatą historię. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu do Qasr el-Yahud – tradycyjnego miejsca chrztu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha – wjazd kolejką na Górę Kuszenia. Przejazd nad Morze Martwe. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie przejazd do En Gedi – urokliwej oazy na Pustyni Judzkiej, miejscu spotkania Dawida i Saula. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Stara Jerozolima: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), bazylika Grobu Bożego. Wizyta przed Ścianą Płaczu. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie kościoła św. Piotra in Galicantu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Nawiedzenie klasztoru Dzieciątka Jezus w Betlejem, który swoje powstanie zawdzięcza św. Miriam Baouardy zwanej „Małą Arabką”. Przejazd do Emaus, gdzie nastąpiło spotkanie uczniów z Jezusem po Zmartwychwstaniu – Bazylika św. Kleofasa. Przejazd do Jerozolimy: Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, panorama Jerozolimy z widokiem na wzgórze świątynne, Dominus Flevit, kościół Pustego grobu Maryi, Grota Getsemani, Ogród Oliwny i Bazylika Agonii. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 5:05. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 8:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony;
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 90 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (131,40 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (328,50 zł).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek libańskich i syryjskich.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer