Hiszpania 

Pielgrzymka do słonecznej Andaluzji

Sewilla, Kadyks, Jerez de la Frontera, Gibraltar, Mijas, Ronda, Malaga, Granada, Kordoba

Termin:

14-21.10.2021


Cena:

4 380 zł


Stali Klienci:

4 170 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Balice w Krakowie o godz. 4:00. Przelot do Sewilli o godz. 6:10. Lądowanie w Sewilli o godz. 12:50. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 2

ŚŚniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa Maria wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espana, Alkazar, zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kadyksu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kadyksu – malowniczo położonego portowego miasta wielu wież. Spacer po mieście, podczas którego będzie można podziwiać panoramę miasta, a także katedrę z charakterystyczną złotą kopułą. Następnie przejazd do Jerez de la Frontera słynącego produkcją wina sherry. Wizyta w wytwórni wina połączona z degustacją, a także spacer po Starym Mieście gdzie zobaczymy m.in. barokową katedrę. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Następnie przejazd do Mijas – jednego z charakterystycznych dla Andaluzji białych miasteczek (pueblas blancos), spacer po wąskich uliczkach malowniczej miejscowości przyklejonej do skały. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Malagi.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Rondy – miasta malowniczo położonego na skałach wąwozu rzeki Guadalevin. Zwiedzanie zarówno arabskiej części miasta zwanej La Ciudad, jak i chrześcijańskiej noszącej nazwę Mercadillo. Podczas wizyty w mieście zobaczymy: imponujący most Puente Nuevo, słynną arenę walki byków (z zewnątrz), urokliwy Plaza Duquesa de Parcent wraz z gotyckim kościołem Iglesia de Santa María la Mayor oraz rezydencję Casa del Rey Moro (z zewnątrz). Następnie przejazd do Malagi - spacer podczas którego zobaczymy: katedrę, siedzibę królów mauretańskich – Alcazaba. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Granady.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Granady, wspaniałego miasta założonego przez Arabów. Zwiedzanie Alhambry – dawnej twierdzy mauretańskich kalifów, uważanej za arcydzieło architektury arabskiej. Następnie spacer po zabytkowym centrum miasta wraz z wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO arabską dzielnicą Albaicin i wizyta w gotycko-renesansowej katedrze NMP od Wcielenia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kordoby.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Kordoby. Zwiedzanie miasta: słynna la Mezquita, dawny meczet z czasów Kalifatu a obecnie katedra, Alkazar - pałac warowny, most z czasów rzymskich oraz stara dzielnica żydowska Juderia. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 13:05. Lądowanie w Krakowie o godz. 18:10. Zakończenie pielgrzymki.

 


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem na trasie Kraków-Sewilla-Kraków (lot z przesiadką), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 7 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • piekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • bezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 190-200 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 700 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (131,40 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (328,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeśli godziny lotów nie ulegną zmianie, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. i śniadanie w dniu 8.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer