Polska

Na beskidzkim szlaku

Piekary Śląskie, Skoczów, Milówka, Koniaków, Istebna, Wisła, Żywiec, Barania Góra, Ustroń, Szczyrk, Cieszyn

Termin:

15-21.07.2021


Cena dla 40 os.:

1650 zł


Cena dla 30 os.:

1800 zł

>

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 6:00. Wyjazd o godz. 6:15. Przejazd do Piekar Śląskich – nawiedzenie najważniejszego miejsca kultu maryjnego na Śląsku, czyli Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Msza Święta. Wyjazd w dalszą drogę. Krótki postój w Skoczowie – mieście rodzinnym św. Jana Sarkandra kanonizowanego przez papieża św. Jana Pawła II. Wizyta na wzgórzu Kaplicówka, gdzie w 1995 Papież Polak celebrował Mszę Świętą. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Ustronia.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Milówki – spacer po malowniczej miejscowości położonej nad rzeką Sołą oraz wizyta w muzeum „Stara Chałupa” prezentującym tradycyjną beskidzką chatę. Następnie przejazd do Koniakowa słynącego sztuką koronkarską. Zwiedzanie Centrum Koronki Koniakowskiej, gdzie poznamy historię tego wyjątkowego rękodzieła. Po południu przejazd do Istebnej. Zwiedzanie: zabytki na Szlaku Architektury Drewnianej oraz Izba Pamięci Jerzego Kukuczki – wybitnego polskiego himalaisty. Nawiedzenie kościoła pw. Dobrego Pasterza. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Wisły, gdzie zobaczymy Zamek – Rezydencję Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, galerię sportowych trofeów Adama Małysza oraz skocznię imienia „Orła z Wisły”. Następnie przejazd do Żywca. Wizyta w słynnym browarze i muzeum połączona z degustacją piwa. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy Rynek z Ratuszem i Dzwonnicą otoczony wielobarwnymi kamieniczkami, konkatedrę Narodzenia NMP oraz Zamki Stary i Nowy (z zewnątrz) wraz z przylegającym parkiem w stylu angielskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Piesza wycieczka z przewodnikiem górskim szlakiem na Baranią Górę (1220 m n.p.m.), gdzie ma swój początek Wisła – Królowa Polskich Rzek LUB Czas na wypoczynek w Wiśle – możliwość skorzystania z Parku Wodnego Tropikana (atrakcja płatna dodatkowo)*. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Czas na całodzienny wypoczynek na terenie Beskidu. Dla chętnych wyjazd do Energylandii (płatny dodatkowo)** – największego parku rozrywki w Polsce. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Ustronia. Spacer po parku zdrojowym i relaks w pijalni wód. Wjazd kolejką linową na górę Czantorię (995 m n.p.m.), z której szczytu rozpościera się przepiękna panorama Beskidów. Dla chętnych zjazd torem saneczkowym (płatny dodatkowo)***. Po południu przejazd do Szczyrku. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jakuba, a także Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski. Spacer po miasteczku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Cieszyna – jednego z najstarszych miast w Polsce i historycznej stolicy Śląska Cieszyńskiego. Zwiedzanie w formie spaceru po Wzgórzu Zamkowym z romańską Rotundą pw. śś. Mikołaja i Wacława, Wieżą Piastowską, skąd rozpościera się piękny widok na okolicę i Pałacem Myśliwskim Habsburgów (z zewnątrz) oraz starówce z urokliwym rynkiem i Studnią Trzech Braci. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 6 noclegów w hotelu lub pensjonacie ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 160-170 zł przy 30 osobach / 150-160 zł przy 40 osobach;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 480 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi;
 • * Wypoczynku w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski, koszt: ok. 50 zł/osoba/1,5 godziny;
 • ** Biletu wstępu do Energylandii: ok. 140 zł/osoba;
 • *** Zjazdu torem saneczkowym z Czantorii: ok. 10 zł/osoba.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer