Polska

Nowosądecczyzna i Tatry

Kielce, Nowa Słupia, Zabawa, Tarnów, Nowy Sącz, Muszyna, Krynica-Zdrój, Stary Sącz, Zakopane, Częstochowa

Termin:

1-6.07.2021


Cena:

1 150 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 3:45. Wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Kielc – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Biskupi, bazylika katedralna Wniebowzięcia NMP, spacer po Starówce. Następnie przejazd do Nowej Słupi. Piesza wędrówka szlakiem królewskim na Święty Krzyż (nazywany również Łysą Górą – 594 m n.p.m.). Zwiedzanie znajdującego się na szczycie pobenedyktyńskiego klasztoru – miejsca kultu i celu wielu pielgrzymek, założonego w 1006 roku przez fundację Bolesława II Krzywoustego. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tarnowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie – patronki czystych serc i diecezji tarnowskiej. Msza Święta. Następnie przejazd do Tarnowa: zwiedzanie starówki nazywanej „ perłą polskiego renesansu”, bazylki katedralnej oraz drewnianego kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej, poświęconego w 1440r. Przejazd do Nowego Sącza – zwiedzanie miasta: sądecki rynek z ratuszem, ruiny zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego z zachowanym fragmentem fortyfikacji miejskich, bazylika św. Małgorzaty. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Muszyny. Spacer po mieście, podczas którego można zobaczyć m.in.: ruiny średniowiecznego zamku skąd rozpościera się wspaniała panorama Muszyny i doliny Popradu. Wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką (1114 m.n.p.). Przejazd do Krynicy-Zdrój. Spacer głównym deptakiem w centrum miasta. Wizyta w pijalni wód, zwiedzanie muzeum Nikifora. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Starego Sącza, gdzie znajduje się klasztor Klarysek ufundowany przez św. Kingę. Nawiedzenie miejsca, w którym pochowano Świętą. Przejazd do Zakopanego. Zwiedzanie stolicy Tatr: Wielka Krokiew, cmentarz na Pęksowym Brzysku, spacer po Krupówkach, wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę. Czas wolny na podziwianie panoramy całych polskich Tatr i Zakopanego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zakopanego.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Wypoczynek w kompleksie termalnym Termy Bukovina*, który stanowi największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych bogaty we właściwości lecznicze lub przejazd na Łysą Polanę. Całodzienna wędrówka do Morskiego Oka, skąd można podziwiać odbijające się w tafli wody Mięguszowieckie Szczyty oraz Rysy – najwyższy szczyt w Polsce. Następnie powrót do Zakopanego. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy – nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze. Msza Święta. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez nocnych przejazdów;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową księdza;
 • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł.
  Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 150 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 350 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (34,50 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (86,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • * Wstęp do kompleksu termalnego z przyczyn niezależnych od B.P.T. ARCUS może się nie odbyć. Bilety wstępu płatne we własnym zakresie – ok. 70 zł/os. – 3 godz. pobytu.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 200 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer