Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

Bratysława, Ludbreg, Medjugorie, Mostar, Dubrownik, Vepric, Split, Trogir, Jeziora Plitwickie, Brezje, Mariazell

Termin:

2-12.07.2022


Cena:

3 590 zł


Stali Klienci:

3 410 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:45. Wyjazd w kierunku Słowacji o godz. 6:00. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Bratysławy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji z przewodnikiem miejscowym w formie spaceru. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Ludbreg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, a następnie przejazd do Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa w Ludbreg, gdzie w XV wieku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Msza Święta. Wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. W godzinach wieczornych przyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie. Spacer po sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Mostaru - zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac lub wyjazd do wodospadów Kravica. Powrót na obiadokolację i nocleg do Medjugorie.

DZIEŃ 6

Śniadanie, a następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neum.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek nad Adriatykiem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Vepric i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Msza Święta. Następnie przejazd do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie – Pałac Dioklecjana, katedra św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lublany.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Brezje, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mariazell.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium w Mariazell - największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego Austrii, które nazywane jest „austriacką Częstochową”. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 80-90 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 720 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (107,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (269,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 43 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
 • Kolejność przydzielania miejsc w autokarze uzależniona jest od kolejności zapisów na pielgrzymkę;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer