Liban

Pielgrzymka do Libanu
Śladami św. Charbela

Annaya, Tyr, Sydon, Maghdoushe, Bejrut, Jeita Grotto, Bkerke, Harisa, Ghazire, Bekaa Kafra, Kozhaya, Jrabta, Kfifane

Termin:

17-24.02.2022


Cena :

6 290 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o godz. 04:30. Wylot do Libanu o godz. 07:00. Przylot do Bejrutu o godz. 17:55. Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Annaya. Nawiedzenie klasztoru św. Marona, położonego na wysokości 1200 m n.p.m. Modlitwa przy relikwiach Świętego Charbela, nawiedzenie nowego kościoła oraz pustelni św. Piotra i Pawła, w której św. Charbel spędził ostatnie lata swojego życia. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, targ, pałąc rodziny Debbane. Przejazd do Maghdoushe. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, które wybudowane zostało na miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja oczekiwała na powrót Jezusa z Sydonu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu, m.in.: spacer po Starym Mieście – katedra maronicka, dzielnica rządowa, termy rzymskie, kościół Ojców Kapucynów z relikwiami świętych libańskich, Muzeum Narodowe z eksponatami z czasów fenickich, greckich i rzymskich. Wizyta na polskim cmentarzu, gdzie pochowana została m.in. Hanka Ordonówna. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Jeita Grotto – połączonych ze sobą dwóch krasowych jaskiń. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów. Następnie przejazd do miejscowości Harisa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu. Wizyta w malowniczym górskim miasteczku Ghazire z zabytkowym klasztorem Św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do położonej na wysokości 1500 m n.p.m. wioski Bekaa Kafra – miejsca urodzin św. Charbela. Następnie postój w Lesie Bożych Cedrów, który opisany był w Starym Testamencie. Przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII-wiecznymi freskami. Przejazd do Kozhaya, gdzie znajduje się klasztor św. Antoniego Wielkiego (Egipskiego). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Powtórne nawiedzenie grobu św. Charbela w Annaya. Następnie przejazd do Jrabta, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rafki. Przejazd do miejscowości Kfifane, gdzie znajduje się klasztor związany z osobą św. Nimatullaha al-Hardini, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko w Bejrucie. Wylot do Polski o godz. 05:00. Lądowanie w Gdańsku na lotnisku o godz. 13:30. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony (loty z przesiadką);
 • Opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Transfery autokarem;
 • 7 noclegów w hotelu *** / ****, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30000 EUR i NNW do 4000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, systemu nagłaśniającego GUIDETOUR oraz innych opłat związanych z realizacją programu: 100 USD;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1100 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (188,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (471,75 zł).
Uwagi
 • Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek izraelskich i jordańskich;
 • Ze względu na górzysty teren i panujące warunki atmosferyczne dojazd do niektórych miejsc może być utrudniony lub niemożliwy;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 23 osoby.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer