Włochy, Monako, Francja, Hiszpania, Portugalia

Pielgrzymka Sanktuaria Południowej Europy

Mediolan, Monako, Cannes, Barcelona, Montserrat, Manresa, Fatima, Lizbona

Termin:

26.06-6.07.2022


Cena:

4 690 zł


Stali Klienci:

4 450 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka o godz. 00:15. Wyjazd o godz. 00:30. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Mediolanu: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry zwanej „poematem w marmurze”, przejście Galerią Vittorio Emanuele do słynnej Opery La Scala i dalej do Castello Sforzesco (zwiedzanie obiektów z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mediolanu.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Monako – miasta luksusu słynącego hazardem oraz ulicznym torem Formuły 1. Zwiedzanie dzielnicy La Rocher gdzie zobaczymy katedrę św. Mikołaja z grobami rodziny książęcej, Pałac Książęcy (z zewnątrz). Wizyta przy położonym w dzielnicy Monte Carlo słynnym kasynie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Cannes.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Cannes - luksusowego kurortu znanego z corocznego festiwalu filmowego. Wizyta pod słynnym Pałacem Festiwalowym wraz z Aleją Gwiazd, a także spacer promenadą La Croisette. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Barcelony.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Czas całodzienny wypoczynek na plaży. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do centrum Barcelony. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i całodzienne zwiedzanie stolicy Katalonii. Spacer śladami Gaudiego: katedra Sagrada Familia, Casa Mila (z zewnątrz), Casa Vicens (z zewnątrz), Park Guell. Dalsze zwiedzanie miasta: reprezentacyjna aleja La Rambla, Barri Gotic – najstarsza dzielnica miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Montserrat. Zwiedzanie położonego w centrum górskiego masywu klasztoru benedyktyńskiego znanego z kultu figury Matki Boskiej zwanej La Moreneta. Następnie przejazd do pobliskiej miejscowości Manresa, gdzie znajduje się Grota św. Ignacego z Loyoli. Założyciel zakonu jezuitów spędził tutaj prawie rok na modlitwie i umartwieniach. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Całodzienny przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta oraz czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu. Wieczorem udział w nabożeństwie maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków. Nawiedzenie kościoła św. Antoniego. Msza Święta. Po południu spacer po dzielnicy Belem, gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża - Torre de Belem, XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, a którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii oraz imponujący Pomnik Odkrywców (obiekty zobaczymy z zewnątrz). Wizyta na platformie widokowej górującego nad miastem pomnika Chrystusa – Cristo Rei. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 11

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot w drogę powrotną o godz. 7:00. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 12:00. Zakończenie pielgrzymki.Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • Przelot na trasie: Lizbona – Warszawa, opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu
  ok. 170-180 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1000 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (140,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (351,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer