Włochy

Pielgrzymka do Włoch - Toskania i Rzym

Bolonia, Lukka, Piza, Rzym, Watykan, Amalfi, Capri, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’ Angelo, San Benedetto del Tronto, Asyż

Termin:

4-14.07.2023


Cena:

3 990 zł


Stali Klienci:

3 790 zł

<--

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd w kierunku Włoch o godz. 00:15. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Bolonii słynącej jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie i zwiedzanie Starego Miasta: bazylika San Petronio, Piazza Nettuno ze słynną fontanną, budynki uniwersyteckie (z zewnątrz). Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Montecatini Terme.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Lukki, gdzie spacerując nastrojowymi uliczkami miasteczka otoczonego imponującymi murami obronnymi zobaczyć będzie można katedrę di San Martino oraz kościół San Michele in Foro. Przejazd do Pizy: zwiedzanie Placu Cudów z niesamowitą katedrą, baptysterium i niebywałą Krzywą Wieżą (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Chiusi.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (z zewnątrz) i Zamek św. Anioła (z zewnątrz), Schody Hiszpańskie. Nawiedzenie jednej z Bazylik Papieskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Rzymu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Ponowny przejazd do Rzymu. Wizyta w Watykanie. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Neapolu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Rejs Wybrzeżem Amalfitańskim – uważanym za jedno z najpiękniejszych miejsc we Włoszech ze względu na zapierające dech w piersiach widoki miasteczek położonych stromych klifach. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Wczesne śniadanie, a następnie rejs statkiem na Capri – pobyt połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszej wyspy Morza Tyrreńskiego, m.in. wizyta w Ogrodach Augusta. Czas na wypoczynek nad morzem. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do sanktuarium w San Giovanni Rotondo związanego z Ojcem Pio – kapłanem, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa i był uznanym kierownikiem duchowym. Msza Święta. Następnie przejazd do Monte Sant’ Angelo - nawiedzenie sanktuarium św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Śniadanie. Przejazd do San Benedetto del Tronto. Czas na spacer po malowniczej nadmorskiej miejscowości i wypoczynek na plaży. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Asyżu.

DZIEŃ 10

Śniadanie. Przejazd do Asyżu - miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, a także Bazyliki św. Klary. Spacer po mieście. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Udine.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań wzmocnionych, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchowa kapłana;
 • Ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR, NNW 2000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: około 240-250 Euro;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1200 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (119,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (299,25 zł).
Uwagi
 • Program ramowy - kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 54 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 800 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należności należy wpłacić 30 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer