Chorwacja

Pielgrzymka na Bałkany

Esztergom, Budapeszt, Sarajewo, Cetynia, Jaskinia Lipa, Kotor, Dubrownik, Medjugorie, Mostar, Split, Trogir, Plitwice, Graz

Termin:

10-20.04.2024


Cena:

4 290 zł


Stali Klienci:

4 070 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 0:15. Wyjazd w kierunku Węgier o godz. 0:30., po drodze nawiedzimy Jasną Górę w Częstochowie. Przejazd do Esztergomu – kolebki katolicyzmu węgierskiego oraz miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki wraz z renesansową kaplicą Bakocza. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Następnie przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Zamkowe, kościół Macieja, bazylika św. Stefana, Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta z imponującą panoramą miasta, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Pecs.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Sarajewa. Wejście na punkt widokowy Zuta tabija, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta. Obiadokolacja z muzyką na żywo w jednej z miejscowych restauracji. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Sarajewa.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie stolicy Bośni z przewodnikiem miejscowym. Odwiedzimy tunel pod lotniskiem, który był jedyną drogą ucieczki dla mieszkańców oblężonego miasta podczas wojny w latach 90. Przekonamy się o tym, że Sarajewo było prawdziwie wieloetnicznym miastem odwiedzając meczet, cerkiew, katedrę oraz synagogę. Zobaczymy też najważniejsze zabytki miasta: Bascarsiję, czyli starówkę, studnię Sebilj, ratusz, rynek, stary bazar, most przy którym w 1914 roku został zabity arcyksiążę Ferdynand, wieczny ogień. Czas wolny na zakupy i spróbowanie lokalnych potraw. Na koniec dnia wjedziemy kolejką na wzgórze Trebevic, skąd rozpościera się wspaniały widok na całe miasto. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Cetynii – miasta, które do 1918 roku było stolicą Czarnogóry. Spacer, podczas którego zobaczymy z zewnątrz: rezydencje dawnych władców Czarnogóry, były budynek parlamentu oraz Monaster Narodzenia Matki Bożej. Następnie przejazd do Jaskini Lipa – jednej z najpiękniejszych jaskiń Czarnogóry, która słynie z imponujących form naciekowych i podziemnych jezior. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kotoru.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Kotoru – spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na listę UNESCO. Następnie przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Medjugorie.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Mostaru – zwiedzanie najpiękniejszego miasta Hercegowiny z przewodnikiem, gdzie zobaczymy m.in. słynny Stary Most, meczet i dom turecki. Powrót do Medjugorie: nawiedzenie miejsc objawień, udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej, procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Dalszy pobyt w Medjugorie. Uczestnictwo w uroczystościach religijnych. Czas na indywidualną modlitwę. Dla chętnych wejście na Górę Krizevac lub wyjazd do wodospadów Kravica. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym wycieczka do Splitu i Trogiru – zwiedzanie miast portowych, w których doskonale zachowały się historyczne centra miejskie. Zobaczymy m.in. Pałac Dioklecjana i katedrę św. Wawrzyńca. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Jezior Plitwickich.

DZIEŃ 10

Śniadanie, po którym przejazd do Plitwic. Zwiedzanie Chorwackiego Parku Narodowego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – przepięknych jezior połączonych ze sobą z licznymi wodospadami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Mariboru.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd do Graz – krótkie zwiedzanie Starego Miasta umieszczonego na liście światowego dziedzictwa UNESCO: katedra św. Idziego, a także wzgórze zamkowe z symbolem miasta – słynną Wieżą Zegarową. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do miejsca zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 10 śniadań, 10 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 110-120 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 990 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (128,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (321,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 42 osoby;
 • Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.

Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer