Brazylia, Paragwaj, Argentyna, Urugwaj

Pielgrzymka do Brazylii, Paragwaju, Argentyny i Urugwaju

Rio de Janeiro –Aparecida, Sao Paulo, Iguacu, Wanda, San Ignacio, Buenos Aires, Lujan, Colonia del Sacramento

Termin:

29.01-10.02.2024


Cena:

22  900 zł


Program szczegółowy

DZIEŃ 1 29.01.2024

Spotkanie w Gdańsku na lotnisku o godz. 4:00. Wylot do Brazylii o godz. 6:15. Przylot do Rio de Janeiro o godz. 18:40. Transfer do hotelu.

DZIEŃ 2 30.01.2024

Śniadanie. Zwiedzanie Rio de Janeiro: przejazd kolejką na górę Corcovado, na której znajduje się górujący nad miastem pomnik Chrystusa Zbawiciela. Po południu czas wolny na plażowanie. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3 31.01.2024

Śniadanie. Przed południem plażowanie. Następnie przejazd do centrum Rio de Janeiro, spacer po kolonialnym Starym Mieście, nawiedzenie m.in. Katedry św. Sebastiana. Przejazd kolejką na szczyt - Głowę Cukru z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto. Po południu czas wolny. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4 01.02.2024

Śniadanie. Przejazd do Aparecidy – sanktuarium Matki Bożej, która jest patronką Brazylii. Przejazd do hotelu w San Paulo na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5 02.02.2024

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Sao Paulo. Przelot do Foz do Iguacu. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6 03.02.2024

Po śniadaniu, całodzienna wyprawa nad słynne wodospady Foz do Iguacu po stronie brazylijskiej. Podziwianie Parku Narodowego Iguazu, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Największe wrażenie robi Gargantua del Diablo (Piekielna Gardziel). Przeprawa przez most Amizade, który łączy Brazylię z Paragwajem, krótka wizyta w Paragwaju. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7 04.02.2024

Śniadanie. Od rana podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej m.in. najbardziej imponującego Diabelskiego Gardła, przez które przebiega granica argentyńsko-brazylijska. Olbrzymie ilości wody, które spadają z wysokości 82 metrów i intensywne słońce sprawiają, że pojawiają się tu bajeczne tęcze. Przejazd do miasta polskich imigrantów – Wanda, nazwanej tak na cześć pierworodnej córki marszałka Józefa Piłsudskiego. Odwiedzimy w niej „polską kopalnię”. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8 05.02.2024

Śniadanie. Następnie przejazd do dawnej misji jezuitów w San Ignacio, znanej z filmu „Misja”. Obiad. Przejazd na lotnisko. Przelot do Buenos Aires. Przejazd na nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9 06.02.2024

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Buenos Aires: Av. de Julio, Av. Santa Fe, Casa Rosada - słynny różowy Pałac Rządowy, z którego balkonu przemawiał m.in. Jan Paweł II, katedra, Plaza de Mayo, budynek Kongresu, portowa dzielnica La Boca. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 10 07.02.2024

Śniadanie. Przejazd do miejsca pielgrzymek tysięcy Argentyńczyków – sanktuarium Matki Bożej w Lujan. Następnie przejazd na jedno z rancz, które znane są z obecności gaucho – południowoamerykańskich pasterzy bydła. Udział w pokazie jazdy konnej, degustacja argentyńskiej wołowiny.. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 11 08.02.2024

Śniadanie. Rejs promem do kolonialnego miasta urugwajskiego Colonia del Sacramento. Zwiedzanie historycznego centrum miasta – jedynego miejsca w Urugwaju wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót na kolację i nocleg do Buenos Aires.

DZIEŃ 12 09.02.2024

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Buenos Aires. Wylot do Polski o godz. 16:25.

DZIEŃ 13 10.02.2024

Przylot do Polski na lotnisko w Gdańsku o godz. 14:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przeloty samolotem (z przesiadką);
 • Transfery klimatyzowanym minibusem/autokarem;
 • Dwa przeloty wewnętrzne;
 • Noclegi w hotelach *** wzmocnionych (lokalna standaryzacja) – pokoje 2/3 osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie wg programu;
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem;
 • Opiekę miejscowych przewodników;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana i Msze Święte;
 • Ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 60.000 EUR i NNW do 4000 EUR.
CENA nie ZAWIERA
 • Napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników lokalnych i pilota oraz systemu tour guide: ok. 100 USD/os (płatne na miejscu);
 • Wycieczek fakultatywnych;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 2900 zł (dostępność do potwierdzenia przez biuro);
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy – (687 zł/os) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (1717,50 zł/os).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Do Argentyny i Brazylii trzeba posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki oraz min. 3 strony wolne w paszporcie.
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 21 osób;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 8000 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer