Portugalia, Hiszpania

Pielgrzymka na Półwysep Iberyjski

Tomar, Nazare, Fatima, Merida, Sewilla, Gibraltar, Evora, Lizbona

Termin:

11-19.07.2024


Cena:

6 250 zł


Stali Klienci:

5 940 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 11:00. Wylot o godz. 13:00. Lądowanie w Lizbonie o godz. 16:15. Przejazd na nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 2

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Tomar. Zwiedzanie imponujących zabudowań Convento de Cristo wzniesionego w XII wieku, a obecnie wpisanego na listę UNESCO. Miejsce to było siedzibą zakonu templariuszy i po dziś dzień znajduje się tu oryginalny kościół zakonny w formie rotundy. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej oraz czas wolny na wypoczynek nad Oceanem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Udział w oficjalnych uroczystościach – procesji różańcowej oraz Mszy Świętej. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 4

Msza Święta. Śniadanie. Przejazd do Meridy – zwiedzanie szlakiem zabytków z czasów rzymskich: most, amfiteatr, świątynia Diany, hipodrom, akwedukt Los Milagros i Łuk Trajana. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Sewilli.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie stolicy Andaluzji: wspaniała Katedra Santa Maria wraz ze słynnym minaretem Giralda, bajkowa Plaza de Espana, Alkazar (z zewnątrz), zabytkowa Giełda Handlowa (z zewnątrz), Torre del Oro, urocza dzielnica Santa Cruz. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd na Gibraltar, półwysep stanowiący zamorską kolonię brytyjską. Wjazd na Skałę, skąd rozciąga się przepiękny widok na Europę i Afrykę, Morze Śródziemne i Atlantyk. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Evory – stolicy regionu Alentejo. Zwiedzanie: główny plac – Praca do Giraldo, katedra, kościół św. Franciszka z kaplicą kości oraz rzymska świątynia – najlepiej zachowany zabytek tego typu w Portugalii. Wizyta w jednej z winnic połączona z degustacją. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków. Przejazd do dzielnicy Belem, gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża – Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO – XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii (zabytki zobaczymy z zewnątrz). Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Wizyta na platformie widokowej górującego nad miastem pomnika Chrystusa – Cristo Rei. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 9

Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 7:00. Lądowanie w Warszawie o godz. 12:00. Zakończenie pielgrzymki.

 


Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony (loty bezpośrednie), opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii;
 • 8 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych, indywidualne zestawy słuchawkowe oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 170-180 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1200 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (187,50 zł) lub 7,5% (468,75 zł) z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 ososby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer