Grecja

Pielgrzymka do Grecji - śladami Św. Pawła

Ateny, Delfy, Osios Lukas, Kawala, Filippi, Saloniki, Weria, Meteory, Termopile, Mykeny, Epidauros, Starożytny Korynt

Termin:

25.06-2.07.2024


Cena:

5 360 zł/os.


Stali Klienci:

5 090 zł/os.

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 8:00. Wylot do Grecji o godz. 10:00. Lądowanie w Atenach o godz. 13:40. Wizyta w klasztorze błogosławionego Łukasza (XI-XII w.) wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Delf.p>

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie: świątynia Apollina (miejsce, gdzie wieszczka Pytia odpowiadała na pytania starożytnych), Omfalos - pępek świata wg starożytnych, zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków położony przy Świętej Drodze. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Salonik.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kawali (dawnej Neapolis), skąd rozpoczął swą misję w Europie św. Paweł. Następnie przejazd do Filippi – miejsca, gdzie św. Paweł tworzył pierwszą gminę chrześcijańską i ochrzcił pierwszą osobę na kontynencie europejskim. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Salonik – dawniej wielonarodowościowej metropolii. Spacer i zwiedzanie m.in. Górnego i Dolnego Miasta, Białej Wieży, katedry św. Demetriusza – patrona miasta. Następnie przejazd do Werii, gdzie św. Paweł nauczał i założył gminę chrześcijańską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Kalambaki.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie: słynne klasztory na skałach, tzw. Meteory pochodzące z XII – XIV w., a obecnie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wizyta w pracowni ikon. Przejazd w kierunku Peloponezu. W przerwie podróży zwiedzanie miejsca historycznej bitwy pod Termopilami. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Peloponezie.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Aten – jednej z najsłynniejszych starożytnych polis, kolebki demokracji, a obecnie stolicy Grecji: wzgórze Akropol z symbolem miasta – Partenonem, Areopag, gdzie św. Paweł wygłosił mowę znaną z Dziejów Apostolskich, kościoły bizantyjskie, gmach Parlamentu przy Placu Syntagma, spacer po labiryncie uliczek Plaki, zrekonstruowany stadion olimpijski. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym wyjazd na zwiedzanie półwyspu Peloponez. Przejazd do Myken – zwiedzanie słynnego Skarbca Atreusza zwanego Grobem Agamemnona oraz ruin kompleksu pałacu. Przejazd do Epidauros i zwiedzanie m.in. najlepiej zachowanego teatru greckiego słynącego ze wspaniałej akustyki. Później krótka przerwa nad Kanałem Korynckim łączącym Zatokę Koryncką z Morzem Egejskim, a następnie zwiedzanie pozostałości starożytnego Koryntu: agora rzymska, gdzie św. Paweł napominał mieszkańców miasta, świątynia Apollina, źródło Peirene. Popołudniowy wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot powrotny o godz. 14:25. Lądowanie w Warszawie o godz. 16:00. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przelot samolotem w obie strony na trasie Warszawa-Ateny-Warszawa, opłaty lotniskowe, paliwowe;
 • Przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Grecji;
 • 7 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3-osobowe z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA nie ZAWIERA
 • Opłat na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników miejscowych i innych wydatków związanych z realizacją programu: ok. 150-160 EUR;
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego: 1100 zł;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (160,80 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (402 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie. Aktualne godziny lotów należy sprawdzać na stronie: Tabela lotów;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru greckiego przy winie i muzyce – płatny dodatkowo ok. 45-50 EUR/os.;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie;
 • Jeżeli godziny przelotów na to pozwolą, Organizator zapewni Uczestnikom obiadokolację w dniu 1. oraz śniadanie w dniu 8.

Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 1500 zł zaliczki + ewentualnie ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować na 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer