Polska / Czechy

Pielgrzymka do Kotliny Kłodzkiej

Wrocław, Krzeszów, Zamek Książ, Kłodzko, Złoty Stok, Bardo, Kudowa-Zdrój, Czermna, Wambierzyce, Trzebnica

Termin:

27.04-2.05.2024


Cena:

40 osób / 2 090 zł


30 osób / 2 290 zł



Stali Klienci:

40 osób / 1 980 zł


30 osób / 2 180 zł


Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 5:00. Wyjazd o godz. 5:15. Przejazd do Wrocławia. Spacer po mieście z przewodnikiem lokalnym: Stary Rynek z ratuszem oraz zabytkowymi kamienicami, Ossolineum i gmach główny Uniwersytetu Wrocławskiego (budynki zobaczymy z zewnątrz). Po południu spacer do najstarszej części Wrocławia – na Ostrów Tumski, miejsca wyjątkowego, pełnego historii, gdzie nawiedzimy Katedrę oraz późnoromański kościół św. Idziego. Podczas wycieczki będziemy poszukiwali wrocławskich krasnali. Każdy z nich opowiada krótką i zabawną historię miejsca, w którym stoi. Czas wolny. Po południu udamy się na punkt widokowy w Sky Tower. Z położonego blisko 200 metrów nad ziemią przeszklonego tarasu można podziwiać panoramę Wrocławia. Przy dobrej pogodzie można dostrzec stąd także górę Ślężę, a nawet Śnieżkę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Wrocławia.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wrocławia. Wizyta w rotundzie, gdzie znajduje się Panorama Racławicka – genialne dzieło Jana Styki oraz Wojciecha Kossaka o wymiarach 15 x 114 m, przedstawiające najważniejszą, zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Następnie wizyta w Muzeum Narodowym, którego zbiory liczą obecnie ponad 200 000 obiektów, dzięki czemu należą do najliczniejszych i najbardziej różnorodnych w kraju. Czas wolny. Następnie udamy się do Ogrodu Japońskiego, gdzie zwiedzający mogą podziwiać unikalny w tej części świata żywy fragment japońskiej kultury. Wieczorem udział w pokazie Fontanny Multimedialnej, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wizyta w Krzeszowie, gdzie nawiedzimy dawne opactwo cystersów, a obecnie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Zachowane tu obiekty sakralne to dzieła sztuki o najwyższej randze, dzięki czemu cały kompleks określany jest mianem Europejskiej Perły Baroku. Przejazd do Zamku Książ. Zwiedzanie zamku nazywanego „Perłą Śląska” – jednego z największych zamków w Europie, wybudowanego w XIII wieku, z 400 pomieszczeniami i niezwykłą mieszanką różnych stylów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kotlinie Kłodzkiej.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka. Przejdziemy 600-metrową Podziemną Trasą Turystyczną pod ulicami kłodzkiej starówki. Następnie zwiedzimy centrum miasta wraz z gotyckim kamiennym mostem przypominającym Most Karola w Pradze oraz Twierdzę Kłodzko pochodzącą z okresu XVII i XVIII w (z zewnątrz). Następnie wizyta w parku miniatur Minieuroland, gdzie można podziwiać ponad 40 makiet najznamienitszych budowli z Dolnego Śląska, Ziemi Kłodzkiej, Europy oraz ze świata. Wszystko to znajduje się w otoczeniu pięknego ogrodu. Przejazd do Złotego Stoku, gdzie zwiedzimy Sztolnię Ochrowa, która uznawana jest za najpiękniejszą sztolnię w Górach Złotych. Spacer liczącymi ponad 300 lat chodnikami, które mienią się cudowną paletą czerwonych i pomarańczowo-żółtych kolorów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do śląskiego miasta Bardo – zwanego Miastem Cudów, gdyż na każdym kroku znajdziemy coś wyjątkowego. Spacer na Wzgórze Różańcowe oraz Kalwarię – Górę Bardzką (593 m n.p.m.), której porośnięte zbocza skrywają szereg ciekawych miejsc. Na szczyt prowadzą stacje drogi krzyżowej z XIX w. wraz z kapliczkami odnoszącymi się do siedmiu boleści Matki Bożej. Przejazd do Kudowy-Zdrój. Czas wolny dla uczestników w parku zdrojowym. Zawitamy również do Czermnej, gdzie znajduje się Kaplica Czaszek – jeden z trzech takich obiektów znajdujących się w Europie. Kaplica to specyficzny grobowiec, którego ściany pokrywają 3 tysiące czaszek, a sufit dekorują tysiące kości osób zmarłych w okresie wojny 30-letniej. Po południu przejazd do Wambierzyc, zwanych często „Śląską Jerozolimą”, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin, położone między trzema malowniczymi wzgórzami. Zobaczymy tam XIX-wieczną ruchomą szopkę z 800 figurkami (300 w ruchu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Trzebnicy – nawiedzenie Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej połączone z krótkim zwiedzaniem. Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

CENA ZAWIERA
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
  • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową kapłana;
  • Ubezpieczenie NNW do 10000 zł na terenie Polski;
  • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
  • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 400 zł;
  • Napojów do obiadokolacji;
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 500 zł;
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.
Uwagi
  • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
  • * Na zwiedzanie Sztolni Orchowa w Kletnie należy wziąć cieplejszą odzież, gdyż panuje tam stała temperatura ok. 7°C i wysoka wilgotność powietrza;
  • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 30 osób;
  • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany cen paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
  • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 600 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer