WĘGRY, SŁOWACJA

Pielgrzymka Węgry i Słowacja

Esztergom, Budapeszt, Hajduszoboszlo, Koszyce, Lewocza, Tatralandia, Krynica-Zdrój

Termin:

3-8.06.2024


Cena:

2 490 zł


Stali Klienci:

2 360 zł

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników o godz. 2:00. Wyjazd o godz. 2:15 w kierunku Węgier. Przejazd do Esztergomu – kolebki katolicyzmu węgierskiego oraz miejsca urodzin św. Kingi. Nawiedzenie bazyliki wraz z renesansową kaplicą Bakocza. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Budapesztu.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: Wzgórze Gellerta z panoramą miasta, pomnik wolności, cytadela i Wzgórze Zamkowe: Pałac Budański (z zewnątrz), Plac św. Trójcy wraz z kościołem Macieja, Baszta Rybacka, Plac Kapistrana z wieżą św. Marii Magdaleny. Przejazd do Pesztu: bazylika św. Stefana w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier, Plac Bohaterów, Neogotycki Parlament (z zewnątrz). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Hajduszoboszlo. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników w najsłynniejszym uzdrowisku na Wielkiej Nizinie Węgierskiej, którego największą atrakcją jest Aquapark. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Hajduszoboszlo.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Koszyc. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: pierwszy w Europie herb miejski, kaplica św. Michała, Katedra św. Elżbiety, grające fontanny, wieża Urbana, uliczka rzemieślnicza, gmach teatru państwowego, uliczka rzemieślników, dom kata. Przejazd do Lewoczy zwanej „Słowacką Norymbergą” ze względu na liczne zabytki, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie miasta, gdzie zobaczyć można m.in.: liczne kamienice należące niegdyś do bogatych kupców, kościół farny św. Jakuba, ratusz, Plac Mistrza Pawła. Następnie nawiedzenie Sanktuarium na Mariańskiej Górze, które jest jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych na Słowacji. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lewoczy.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wypoczynek w jednym z największych w Europie wschodniej kąpielisk termalnych – Tatralandii położonego wśród gór. Sercem Aquaparku jest źródło wody termalnej, wypływające z głębokości ponad 2500 m, o temperaturze 60,7°C. Woda mineralna Tatralandii działa leczniczo na drogi oddechowe i aparat ruchowy. Popołudniu przejazd do Krynicy-Zdrój. Spacer głównym deptakiem w centrum miasta. Wizyta w pijalni wód. Wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę skąd rozpościerają się wspaniałe widoki. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Nowego Sącza.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Krynicy-Zdrój. Spacer głównym deptakiem w centrum miasta. Wizyta w pijalni wód. Wjazd kolejką gondolową na Jaworzynę skąd rozpościerająsię wspaniałe widoki. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

CENA ZAWIERA
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem;
 • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji, 1 obiad;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski oraz KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 EUR i NNW do 2000 EUR za granicą;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
CENA nie ZAWIERA
 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 100-110 EUR* (*ceny biletów wstępu zostaną potwierdzone na początku 2024 roku);
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 600 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy (74,70 zł) lub 7,5% z chorobami przewlekłymi (186,75 zł).
Uwagi
 • Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 • Istnieje możliwość zorganizowania wieczoru węgierskiego w Budapeszcie, którego koszt wynosi ok. 30 EUR/os.;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
 • Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliwa czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.
Warunki płatności
 • Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 700 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer