Belgia

Belgia - Pielgrzymka śladami św. Huberta

Maastricht, Liege, Saint Hubert, Maredsous, Dinant Han-sur-Lesse, Kolonia


Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki. Wyjazd w kierunku Niemiec. Przejazd w okolice Kolonii na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Maastricht. To właśnie tutaj udał się św. Hubert po tym jak napotkał białego jelenia z promieniejącym krzyżem w wieńcu. W Maastricht pobierał nauki u św. Lamberta - biskupa Maastricht. Zobaczymy m.in.: najstarszy kościół w Holandii - bazylikę św. Serwacego, XIII wieczny most Servaasbrug, ratusz miejski (z zewnątrz), kamieniczki kupieckie oraz doskonale zachowane duże fragmenty murów miejskich z armatami i fort św. Piotra. Po południu przejazd do Liege – miasta, do którego św. Hubert przeniósł stolicę biskupstwa z Maastricht. Zobaczymy m.in.: XVI-wieczny pałac biskupa Liege, katedrę św. Pawła, cytadelę, budynek ratusza z 1714 roku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Saint Hubert – nawiedzenie monumentalnej bazyliki św. Huberta. Przejazd do miejscowości Maredsous. Wizyta w benedyktyńskim klasztorze, w którym pod ścisłym nadzorem mnichów warzone jest flamandzkie piwo. Opactwo Maredsous znane jest także z produkcji swoich tradycyjnych serów. Następnie przejazd do Dinant określanego mianem jednego z najpiękniejszych miast Belgii, gdzie zobaczyć można m.in.: gotycką kolegiatę Najświętszej Marii Panny, górującą nad miastem oraz kilkudziesięciometrowa skałę z XIX-wieczną cytadelą. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd stuletnim tramwajem do miejscowości Han-sur-Lesse, w której znajduje się jedna z najbardziej znanych na świecie jaskiń – jaskinia Han. Na przeszło 2 kilometrowej trasie można podziwiać stalaktyty i stalagmity osiągające rozmiary do 7 metrów. Wyjazd w kierunku Niemiec. W przerwie podróży zwiedzanie katedry w Kolonii - w średniowieczu uznanego miejsca pielgrzymek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Kolonii.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad w Polsce. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 4 noclegi w hotelach lub pensjonatach ** / ***,
  • zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 4 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer