Litwa, Łotwa, Estonia

Pielgrzymka nadbałtyckim szlakiem

Tallin, Ryga, Rundale, Szawle, Szydłowo, Kowno, Wilno, Wigry

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd na nocleg w okolicach Tallina.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.: fortyfikacje obronne, baszty, Sobór A. Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Msza Święta w kościele św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rygi.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie stolicy Łotwy z przewodnikiem miejscowym: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba, zespół średniowiecznych kamieniczek. Następnie przejazd do Pałacu Rundale, który nazywany jest łotewskim Wersalem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy granicy łotewsko-litewskiej.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Szawli - nawiedzenie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Następnie przejazd do Szydłowa – nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Litwy, miejsce objawień Matki Bożej w XVII w., nazywane „Żmudzką Częstochową”. Przejazd do Kowna. Krótkie zwiedzanie miasta: Stare Miasto, ruiny zamku, katedra św. Piotra i Pawła. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Wilna.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Wilna z przewodnikiem miejscowym: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, cmentarz na Rossie, miejsca związane z życiem i twórczością Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego. Następnie nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Msza Święta w Ostrej Bramie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry. Zwiedzanie wspaniałego pokamedulskiego zespołu klasztornego, w którym wypoczywał św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Polski w czerwcu 1999 roku. Pożegnalny obiad w restauracji. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 5 noclegów w hotelach lub pensjonatach ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 obiadokolacje, 1 obiad
  • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer