Hiszpania/Majorka

Pielgrzymka na Baleary

Palma de Mallorca, Pollensa, Valldemossa, Deia, Soller, Manacor, Porto Cristo
Ibiza: Santa Eulalia del Rio, Santa Gertrudis, Eivissa

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku. Przelot na Majorkę. Transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Balearów – Palma de Mallorca: katedra La Seu, przypominająca monumentalny zamek, gotycki kościół św. Eulalii, który w 1276 r. był miejscem koronacji Jakuba II na władcę Majorki, pałac królewski de L'Almudeina. Następnie przejazd do zbudowanego na planie koła zamku Bellver, uznawanego za architektoniczną perłę Majorki i najciekawszy gotycki zamek Europy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do położonego w górach Sierra de Tramuntana klasztoru Lluc. Jest to najważniejsze miejsce pielgrzymkowe na wyspie ze względu na pochodząca z XV w. rzeźbę Czarnej Madonny – patronki Majorki. Udział w Mszy Świętej z udziałem chóru chłopięcego zwanego chórem bławatków. Przejazd do miejscowości Pollensa na wzgórze Calvaria z przepiękną kapliczką oraz widokiem na zatokę. Następnie przejazd na półwysep Formentor. Odpoczynek na plaży. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do położonej najwyżej na wyspie miejscowości Valldemossa znanej przede wszystkim ze znajdującego się tu klasztoru Kartuzów – zakonu o bardzo surowej regule. Jest to także miejsce, w którym zimą 1838 przebywał i tworzył Fryderyk Chopin. Zwiedzanie ogrodów Pałacu Króla Sancha oraz spacer po zabytkowym centrum, słynącym z domów zdobionych ceramiką i kwiatami. Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana do Deia do Posesji Miramar, w której została otwarta szkoła dla misjonarzy, w której uczyli się m.in. języka arabskiego. Przejazd do Soller skąd udamy się na przejażdżkę zabytkową kolejką wąskotorową, która przemierza dolinę słynącą z uprawy cytrusów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Manacor - miasteczka uważanego za lokalną stolicę pereł. Zwiedzanie jednej z fabryk pereł, gdzie poznać można cały proces produkcji tych szlachetnych kamieni. Następnie nawiedzenie Sanktuarium San Salvador, gdzie można podziwiać wyrzeźbioną w kamieniu postać Dziewicy Marii z XV w, figurę Chrystusa i znajdujący się na szczycie kamienny krzyż. Przejazd do miejscowości Porto Cristo. Wizyta w największej jaskini na Majorce, we wnętrzu której zachwycają piękne formy skalne jakie przez miliony lat wytworzyła przyroda. Udział w koncercie muzyki klasycznej na największym podziemnym jeziorze, zagrany przez muzyków płynących na podświetlanej łodzi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 - 7

Śniadanie. Dzień wypoczynku do dyspozycji uczestników. Możliwość pobytu na plaży i kąpieli w morzu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Możliwa fakultatywna wycieczka statkiem na trzecią pod względem wielkości wyspę archipelagu Balearów - Ibizę. Przejazd do Santa Eulalia del Rio na wzgórze Puig de Missa. Z jego szczytu rozpościera się widok na miasto i nabrzeże. Nawiedzenie znajdującego się tam otoczonego murami kościoła św. Eulalii z charakterystycznymi bielonymi ścianami. Przejazd do Santa Gertrudis – małej miejscowości, w centrum której stoi kościół św. Gertrudy wzniesiony w 1797 roku. Przejazd do Parku Narodowego Ses Salines, uważanego jedną z największych ciekawostek przyrodniczych wyspy. Przejazd do stolicy wyspy - miasta Eivissa, nad którym góruje katedra Matki Bożej Śnieżnej wzniesiona w XIV w. oraz 23 metrowy pomnik Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obiad w restauracji, z typowymi potrawami Ibizy. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Informacje

ZAPEWNIAMY
  • Przelot samolotem w obie strony
  • Opłaty lotniskowe i opłaty paliwowe
  • Przejazd klimatyzowanym autokarem
  • 7 noclegów w hotelu ***, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
  • Opiekę polskojęzycznego pilota
  • Opiekę duchową kapłana
  • Ubezpieczenie: KL ChP i NNW
pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer