Meksyk

Meksyk
Pielgrzymka do Matki Bożej w Guadalupe

MIASTO MEKSYK, PUEBLA, TENENGO DEL AIRE, TEOTIHUACAN, TULA, QUERETARO, CUERNAVACA, CACAHUAMILPA, TAXCO, ACAPULCO

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Wylot z Warszawy. Przylot do Miasta Meksyk. Przywitanie na lotnisku. Transfer do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej z Guadelupe. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Zwiedzanie miasta Meksyk: Muzeum Antropologiczne, starówka, Zocalo, Pałac Prezydencki, katedra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd malowniczą trasą przy wulkanach Popocatepetl i Ixtacihuatl do „miasta aniołów” - Puebla. Zwiedzanie Katedry oraz kościoła Santo Domingo. Przejazd do prowadzonego przez polskich księży Palotynów Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Tenango del Aire. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur. Kościół Santiago. Zwiedzanie piramid Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja pod piramidami. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 6

Przejazd do starożytnej stolicy Tolteków – Tuli: Świątynia Tysiąca Kolumn, Atlanci Tolteccy. Przejazd do Queretaro. Spacer po kolonialnym centrum, zwiedzanie klasztoru Św. Krzyża oraz wizyta na Wzgórzu Dzwonów, miejsce gdzie rozstrzelana arcyksięcia Maksymiliana. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Zwiedzanie "miasta wiecznej wiosny" – Cuernavaca. Katedra w Cuernavaca. Zwiedzanie jaskini – Cacahuamilpa. Przejazd do Taxco na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Nawiedzenie kościoła św. Prystki. Zwiedzanie "srebrnego miasta" Taxco: punkty widokowe, zócalo. Czas wolny na zakupy wyrobów sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do Acapulco na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 9 - 10

Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas wolny - wypoczynek na plażach Oceanu Spokojnego. Każdego dnia możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po zatoce Acapulco, oglądanie pokazów karkołomnych skoków do wody ze skal La Quebrada, przejazd nad słynną ze scenerii filmowych Lagunę Coyuca. Wypoczynek przy otwartych plażach Oceanu Spokojnego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Mexico City. Wylot z Meksyku.

DZIEŃ 12

Powrót do kraju. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer