Polska

Podlasie - bogactwo różnorodności

Białystok, Supraśl, Święta Woda, Narwiański Park Narodowy, Białowieski Park Narodowy, Kruszyniany, Bohoniki, Sokółka, Tykocin

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Wyjazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Pałac Branickich zwany „Wersalem Podlasia” (z zewnątrz) - oryginalna budowla barokowa powstała w XVI w. otoczona przepięknymi ogrodami, Rynek Kościuszki z ratuszem – niegdyś obiekt handlowy. Nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie poznamy historię bł. Księdza Michała Sopoćko, spowiednika i przewodnika duchowego Św. Faustyny Kowalskiej. To właśnie w tej świątyni znajdują się relikwie obojga „Apostołów Miłosierdzia Bożego”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Białegostoku.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Supraśla. Zobaczymy tu imponujący Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – pokaźny męski klasztor prawosławny, jeden z niewielu w Polsce oraz zwiedzimy Muzeum Ikon. Przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i polskiej Góry Krzyży w Świętej Wodzie, gdzie za sprawą wody z cudownego źródełka wydarzyło się uzdrowienie mężczyzny ze ślepoty, a obecnie ludzie przychodzą się modlić o ustąpienie chorób i epidemii. Następnie wyruszymy na wycieczkę po terenie Narwiańskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczyć możemy zagrożone gatunki zarówno flory, jak i fauny. Wypłyniemy na spływ łodziami „pychówkami” po Narwi podziwiając krajobraz doliny rzeki* bądź przejdziemy jedną ze ścieżek Parku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.p>

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Białowieży, skąd udamy się do Puszczy Białowieskiej, najstarszego polskiego parku narodowego będącego królestwem żubra. Spacerując po Białowieskim Parku Narodowym zobaczymy m.in.: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Obszar Ochrony Ścisłej – najcenniejszą część Parku, w której zachowały się najstarsze drzewostany Puszczy Białowieskiej oraz Muzeum Przyrodniczo-Leśne, w którym można zapoznać się z niezwykłą florą i fauną Parku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wycieczka szlakiem tatarskim. Rozpoczniemy od Kruszynian – zwiedzimy najstarszy meczet w Polsce oraz Mizar (tatarski cmentarz), który świadczy o wielokulturowej tradycji Podlasia. Dla chętnych degustacja potraw tatarskich w Tatarskiej Jurcie i pyszna kawa po tatarsku. Następnie zawitamy do miejscowości Bohoniki, gdzie znajduje się druga świątynia muzułmańska na Podlasiu, a zarazem drugi ośrodek kultury tatarskiej w tym regionie. Po południu przejedziemy do Sokółki. Nawiedzimy kościół pw. św. Antoniego – miejsce niezwykłego cudu eucharystycznego z 2008 roku. Od tego momentu pielgrzymi tłumnie odwiedzają świątynię, aby modlić się przed Najświętszym Ciałem Chrystusa. Msza Święta. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tykocina zwanego perłą baroku. Spacer po starówce miasta, gdzie zobaczymy Plac Stefana Czarneckiego – pomnik, zabytkowy rynek, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej. Zwiedzimy muzeum znajdujące się w Wielkiej Synagodze z XVII wieku oraz Zamek króla Zygmunta Augusta (z zewnątrz). Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer