em Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II :: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Zakopane, Wadowice :: BPT ARCUS

Polska

Pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II

Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Zakopane, Wadowice

Program szczegółowy


DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Łagiewnik. Nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie znajdują się relikwie świętej siostry Faustyny Kowalskiej, której Jezus przypomniał prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka i powierzył jej wielką misję szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia. Beatyfikacji i kanonizacji s. Faustyny dokonał św. Jan Paweł II. Zwiedzimy również Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” powstałe jako wotum dziękczynne Polaków za pontyfikat papieża. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Krakowa.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do centrum Krakowa. Zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym miasta królów i wielowiekowej stolicy Polski: spacer przez Stare Miasto na Wzgórze Wawelskie, do Zamku Królewskiego, gdzie wejdziemy na dziedziniec i zwiedzimy katedrę, miejsce koronacji i pochówku królów Polski, wraz z kaplicą Zygmuntowską zwaną „perłą renesansu”. Później zatrzymamy się przy figurze Smoka Wawelskiego. Zobaczymy również barbakan wzniesiony za panowania Jana Olbrachta (z zewnątrz), Rynek Główny z Sukiennicami, Bazylikę Mariacką ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza – z jej wieży co godzinę grany jest na cztery strony świata najsłynniejszy polski hejnał. Przejdziemy do dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz oraz do Sanktuarium na Skałce. W czasie wolnym odpoczynek na krakowskiej starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Nawiedzenie sanktuarium pasyjno-maryjnego przy klasztorze oo. bernardynów, który wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wysłuchamy historii tego miejsca i przejdziemy się dróżkami kalwaryjskimi. Następnie przejazd do najbardziej znanego górskiego kurortu Polski – Zakopanego. Czas wolny spędzimy w centrum kurortu podziwiając panoramę całych polskich Tatr. Chętni będą mieli możliwość wjazdu kolejką linowo-terenową na Gubałówkę (1120 m n.p.m.)*. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Zakopanego.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Całodzienna wędrówka z Łysej Polany przez Wodogrzmoty Mickiewicza do Morskiego Oka, skąd można podziwiać odbijające się w tafli wody Mięguszowieckie Szczyty oraz Rysy - najwyższy szczyt w Polsce. Powrót na Łysą Polanę. Alternatywnie wycieczka Doliną Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin Tatrzańskiego Parku Narodowego. Niegdyś była ważnym szlakiem kupieckim, przez wieki rozpalała także wyobraźnię poszukiwaczy skarbów i chciwość zbójców. Dziś przyciąga turystów pięknymi widokami górskich szczytów oraz bogatą fauną, a także unikatową florą. Czas na posiłek i chwilę wypoczynku w schronisku na Hali Ornak. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Wadowic – miasta związanego ze świętym Janem Pawłem II. Zwiedzimy Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II** oraz nawiedzimy bazylikę Ofiarowania NMP, gdzie w 1920 roku ochrzczono Karola Wojtyłę. Nie zabraknie również chwili na zakup słynnych papieskich kremówek. Wyjazd w drogę powrotną, w czasie której zjemy pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer