Polska

Pieniny - niezwykła kraina

Niepołomice, Sromowce Niżne, Szczawnica, Pieniński Park Narodowy, Czorsztyn, Niedzica, Krynica-Zdrój, Tyniec

Program szczegółowy

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejedziemy do Niepołomic by zwiedzić tam zamek nazywany „drugim Wawelem”, który został wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego, a jego dzieło kontynuowali Władysław Jagiełło, Zygmunt Stary i Zygmunt II August. Miejsce to przez wieki było jedną z rezydencji królów polski. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Nowego Sącza.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do wsi Sromowce Niżne, skąd wyruszymy na spływ drewnianą tratwą malowniczą trasą Dunajca, podczas którego flisacy opowiedzą nam o Pieninach i historii spływów, która sięga tutaj aż XIX wieku. Obserwując okolicę z perspektywy rzeki zobaczymy m.in. masyw Trzech Koron, który jest najwyższym szczytem Pienin oraz słowacką wieś Czerwony Klasztor, gdzie znajduje się klasztor z XIV w. Następnie przejedziemy do Szczawnicy. Będzie czas na odpoczynek w górskim kurorcie, spacer po parku zdrojowym czy wjazd kolejką na Palenicę (722 m n.p.m.), skąd będziemy podziwiać panoramę Pienin i Beskidu Sądeckiego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Górska wycieczka jednym z pienińskich szlaków. Wejdziemy szlakiem turystycznym na jeden z najwyższych szczytów Pienin – Trzy Korony (982 m n.p.m.), gdzie z punktu widokowego na Okrąglicy rozpościera się doskonały widok na przełom Dunajca i obszar Pienińskiego Parku Narodowego. Alternatywnie: Przejdziemy trasą przez Wąwóz Homole – urokliwe miejsce, gdzie możemy podziwiać wysokie wyrzeźbione boki skalne i słuchać szumu strumienia. Udamy się również do pobliskiego rezerwatu Biała Woda z wyjątkowymi skałami o nietypowych kształtach, gdzie kręcono słynny serial „Janosik”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od wizyty w dwóch zamkach w Czorsztynie i Niedzicy, które górują po przeciwległych stronach Dunajca. Historia obu sięga XIV wieku. Następnie wybierzemy się na rejs widokowy po jeziorze Czorsztyńskim, podczas którego będziemy podziwiać okoliczne zabytki, jak również przyrodę Pienińskiego Parku Narodowego. Przejedziemy do Krynicy-Zdrój, gdzie przespacerujemy się głównym deptakiem w centrum miasta oraz udamy się do pijalni wód i odpoczniemy w Parku Zdrojowym. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Tyńca. Zwiedzanie słynnego opactwa benedyktyńskiego, które jest najstarszym klasztorem istniejącym w Polsce. Przewodnik opowie nam o historii tego miejsca i oprowadzi po Muzeum Benedyktyńskim i Kościele św. Piotra i Pawła. Możliwość zakupu benedyktyńskich produktów w przyklasztornym sklepie. Wyjazd w drogę powrotną. W przerwie podróży pożegnalny obiad. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

pinterest
katalog
katalog
pilgrimages and tours offer